Siostry Martyki potwierdzają prym w kraju

poniedziałek, 15.4.2019 09:24 1533 0

W dniach 12-14.04 w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach rywalizowało 200 osób z 65 klubów z Polski.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowały Sylwia Martyka, Paulina Martyka oraz Natalia Kołosz. W Mistrzostwach najlepiej zaprezentowała się Sylwia Martyka kat. 57kg, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Paulina Martyka po 3 wygranych pojedynkach niestety z powodu kontuzji nie wystąpiła w finale i zdobyła srebrny medal w kat. 65kg. IX lokatę w kat. 62kg wywalczyła Natalia Kołosz.

Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych dziewcząt. Sylwia Martyka potwierdziła, że jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce. Dzięki uzyskanym wysokim wynikom sportowym w roku 2019 powinna znaleźć się w składzie Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Jej siostra Paulina po 3 latach dominacji w kraju tym razem musiała zadowolić się srebrnym medalem.

Cieszę się bardzo, że po raz kolejny potwierdzamy wysokie wyniki w kraju. Nadal będziemy w mocnym treningu gdyż, w dniach 26-28.04 czekają nas Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w zapasach – mówi Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.