Akademia z okazji Święta Policji

czwartek, 22.7.2021 13:40 918 0

21 lipca w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyła się akademia z okazji Święta Policji. Z uwagi na epidemię koronawirusa w uroczystości nie mogli uczestniczyć wszyscy awansowani policjanci, a jedynie byli reprezentowani przez swoich kolegów w poszczególnych korpusach.

W uroczystej zbiórce wziął udział: I-zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Krzysztof Noculak. Apel odbył się z zachowaniem środków ostrożności.

W środę, 21 lipca z okazji 102 rocznicy powołania Policji Państwowej odbyła się uroczysta zbiórka, na której jak co roku nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymali miejscowi policjanci. Tegoroczne obchody objęte zostały honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka. W związku z obostrzeniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu COVID-19, ograniczono liczbę uczestników uroczystości, zaproszonych gości i stosowano środki ostrożności. Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie mł. insp. Przemysław Marut w swoim przemówieniu wyraził wdzięczność wobec policjantów i pracowników cywilnych, za służbę i pracę w trudnym okresie panującej pandemii.  I-zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Krzysztof Noculak podkreślił, iż dzierżoniowska jednostka jest bardzo ceniona, a zaangażowanie lokalnych policjantów przekłada się na wysokie notowania w różnego rodzaju miernikach. Zaznaczył, iż najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa społeczeństwa. Zaproszeni goście podziękowali policjantom za codzienny trud włożony w służbę na rzecz obywateli. Życzyli funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym spokojnej i dającej satysfakcję służby i pracy, gratulując jednocześnie awansowanym i wyróżnionym.

Awans na wyższe stopnie policyjne uzyskało 56 funkcjonariuszy.

W korpusie oficerów 4

W korpusie aspirantów 26

W korpusie podoficerów 22

W korpusie szeregowych 4

Wszystkim awansowanym i odznaczonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek