DRZWI OTWARTE w firmie GE Aviation Dzierżoniów

sobota, 28.5.2022 00:00 11270

ge plakat

Firma GE Aviation Dzierżoniów rekrutuje i rozwija pracowników

- W firmie GE Aviation kładziemy nacisk na pracę zespołową i wzajemny szacunek. Zależy nam na tym, żeby wszyscy mieli świadomość celów, do jakich dążymy. Zadania, jakie stawiają przez nami nasi klienci są wysoce odpowiedzialne. Mamy poczucie, że nasz zespół tworzą ludzie z pasją i pozytywną energią, co buduje miłą atmosferę pracy. Widzimy wysoki i stabilny wzrost zamówień od naszych klientów na ten rok i na kolejne lata, dlatego też powiększamy nasz zespół. Projekty, nad którymi pracujemy są innowacyjne i z pewnością nie pozwalają nam się nudzić w pracy – mówi Dorota Mohyluk, Kierownik ds. Personalnych w firmie GE Aviation Dzierżoniów.

 

Spawacz – zawód dla każdego

Praca w wysokiej temperaturze, iskry, zmęczenie fizyczne, monotonia – tak wyobraża sobie pracę Spawacza większość z nas. Okazuje się jednak, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością w GE Aviation w Dzierżoniowie. Jak zatem wygląda dzień Spawacza w tym nowoczesnym zakładzie produkcyjnym?

Ciekawa, rozwojowa i czysta praca

Nawet najprzyjemniejsza czynność powtarzana wielokrotnie w ten sam sposób może znużyć. GE Aviation to pracodawca, który ma tego świadomość i zdecydowanie stawia na pracownika oraz tworzenie bezpiecznego oraz atrakcyjnego miejsca pracy.

Spawanie metodą TIG to tylko część czasu pracy zatrudnionego Spawacza, a do tego dochodzą czynności metaloplastyczne. Praca jest czysta i ciekawa, ale też bardzo odpowiedzialna. Firma stawia na bezpieczeństwo pracowników, jakość produktów i stałą poprawę procesów, ponieważ 60% silników produkowanych na świecie należy do Grupy GE Aviation.

 

Operator Maszyn CNC – poznaj ten zawód

Operator CNC to ciekawa i rozwojowa profesja. Obróbka skrawaniem przy zastosowaniu maszyn CNC zajmuje ważną pozycję w naszym przemyśle produkcyjnym i jest ciągle rozwijaną gałęzią działu produkcyjnego. To idealny zawód dla osób, które lubią prace z nowymi technologiami.

Operator CNC - czy to trudne?

Czym charakteryzują się obrabiarki CNC? Posiadają one specjalny system sterujący, który jest wyposażony w mikrokomputer pozwalający odpowiednio zaprogramować całą pracę. Skrót CNC pochodzi od angielskich słów COMPUTERIZED NUMERICAL CONTROL, czyli komputerowe sterowanie numerycznymi maszynami. Wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka, wystarczy jedynie poświecić trochę czasu i zaangażowania a na pewno uda się odnieść sukces.

Operator CNC wytwarza obrobione części poprzez programowanie, konfigurowanie i obsługę maszyny sterowanej numerycznie CNC – nie istnieją żadne przeszkody, aby ten zawód wykonywały również kobiety. Liczy się umiejętność analitycznego myślenia oraz umiejętność wyobrażenia przestrzennego.

Operator CNC - jak nim zostać?

Pierwszy krokiem na zawodowej drodze Operatora CNC może być ukończenie szkoły branżowej np. technikum lub odbycie specjalistycznego, zawodowego kursu. Na kursie uczestnik nauczy się niezbędnych umiejętności związanych z obsługą maszyn CNC, co skutkuje uzyskaniem kwalifikacji umożliwiających podjęcie pracy.

 

Spawacz lub Operator Maszyn CNC – idealny wybór także dla kobiet!

Maria Curie Skłodowska – pierwsza kobieta laureatka Nobla w dziedzinie chemii i pierwszy człowiek uhonorowany dwukrotnie Nagrodą Nobla. Margaret Thatcher – pierwsza kobieta premier Wielkiej Brytanii, Walentina Tierieszkowa – pierwsza kobieta w kosmosie, czy Amelia Mary Earhart – pierwsza kobieta, która przeleciała samolotem samotnie Atlantyk. Historia wielokrotnie pokazała, że kobiety potrafią wykonywać tę samą pracę, co mężczyźni. Często robią to nawet lepiej. Z tego samego założenia wyszła firma GE Aviation. Kultura firmy opiera się na szacunku, współpracy, otwartej komunikacji i tolerancji dla różnorodności ze względu na płeć, wiek, przynależność religijną, orientację seksulaną i inne.

- Uważamy, że metaloplastyka, czy obsługa maszyn CNC to idealne zajęcia właśnie dla kobiet. W pracy w naszym przedsiębiorstwie, istotne są zdolności manualne, którymi kobiety się wyróżniają. Obecnie pracują u nas Panie, które spawają oraz operują maszynami i jesteśmy otwarci na kolejne kobiety, które chciałby dołączyć do tego zespołu – zarówno na obszarze maszyn CNC oraz Spawalni – tłumaczy Dorota Mohyluk.

 

Jak dołączyć do zespołu?

Spawacz oraz Operator Maszyn CNC to stabilne i przyszłościowe zawody. GE Aviation poszukuje osób, które zwiążą się z firmą na lata. W zamian firma oferuje stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, atrakcyjny system premiowania i pakiet socjalny oraz dodatkowe benefity - ubezpieczenie emerytalne, opiekę medyczną, kartę Multisport, bogaty zakres ubezpieczenia grupowego, itp. Nie bez znaczenia jest również sama renoma pracy w firmie, która wyprodukowała pierwszy amerykański silnik odrzutowy czy pierwszą lodówkę. Warto też dodać, że na świecie średnio co 2 sekundy startuje samolot z silnikiem GE, do którego części zostały wyprodukowane w firmie GE Aviation w Dzierżoniowie.