Duża brutalność mężczyzny, który dokonał rozboju

piątek, 25.11.2022 13:00 13961 4

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzanemu o szereg przestępstw, w tym dwóch z użyciem przemocy i skutkujących obrażeniami ciała pokrzywdzonych. Sąd aby zapewnić prawidłowy tok postepowania zastosował trzymiesięczny areszt.

                                                                                                                                                               Odzyskany rower

21 listopada Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży w jednej z placówek handlowych na terenie Dzierżoniowa. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci.

W rozmowie z pracownikiem ustalili, że złodziej dokonał kradzieży artykułów piśmienniczych. Gdy zawiadamiająca chciała go ująć, została kilkukrotnie uderzona w głowę i szarpana za odzież. Z pomocą przyszedł przechodzień i druga pracownica sklepu.

Mundurowi zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Sprawca kradzieży rozbójniczej był już dobrze znany miejscowym policjantom. Tylko w miesiącu październiku dopuścił się brutalnego rozboju, dokonywał różnych kradzieży, gdzie przedmiotami zaboru były między innymi: rower, kurtka, karta bankomatowa, dokumenty. Gdyby tego było mało, miał też przedstawiony zarzut posiadania narkotyków.

Aby zapewnić prawidłowy tok postępowania Sąd zastosował wobec 21-latka trzymiesięczny areszt. Za popełnione czyny pobyt w miejscu izolacji może trwać nawet 12 lat.   

nadkom. Marcin Ząbek
  KPP Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Kolo sobota, 26.11.2022 19:56
Wpierdziel Damskiemu Bokserowi dajcie mu tam gdzie siedzi popalic
sobota, 26.11.2022 17:10
Za sto złotych mogę go zutylizować
Olsen piątek, 25.11.2022 16:41
Może dziubnie ruskim trochę sprzetu
Olsen piątek, 25.11.2022 16:39
Jak taki Batman na front wschodni