komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Dwa grudniowe weekendy z Brave Cinema. Weź udział w przeglądzie online

czwartek, 3.12.2020 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 596
kategorie artykułu:

Już 5 grudnia rusza przegląd filmowy Brave Cinema – Kids in danger online. W dwóch blokach znalazły się łącznie trzy filmy oraz pełnometrażowa animacja. Udział w przeglądzie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Akcja filmów toczy się w bardzo różnych sceneriach: w Tokio, w Niemczech, na mongolskim stepie oraz, w przypadku animacji „Czerwony żółw”, na bezludnej tropikalnej wyspie, skrywającej niezwykłą tajemnicę. Bohaterami każdego filmu są młodzi ludzie i dzieci mierzące się z różnego rodzaju wyzwaniami i dylematami, ale też przeżywające swoje radości i nadzieje.

Np. „Złodziejaszki”, film inaugurujący przegląd, to błyskotliwa i dość zaskakująca opowieść o trzypokoleniowej rodzinie z przedmieść stolicy Japonii, żyjącej z drobnych kradzieży. Z kolei „Błąd systemu", który zobaczymy 6 grudnia, to niemiecki kandydat do Oscara, poruszający film nagradzany na wielu festiwalach. Przedstawia 9-letnią „łamaczkę systemu” próbującą przetrwać, wyrwać się z systemu placówek socjalnych i wrócić do matki, która jednak nie radzi sobie z córką. „Zud” opowiada o chłopcu z Mongolii, który ma odpowiedzialne zadanie: wygrać w wyścigu na dzikim koniu. Od tego zależy materialna przyszłość jego rodziny.

– Wybieramy filmy prezentujące osobiste historie, wypełnione realnymi emocjami, a jednocześnie ukazujące problemy współczesnego świata. W szerszym planie można je potraktować jak przybliżenie rzeczywistości, która często jest obecna co najwyżej na odległym horyzoncie, a przez to niedostrzegana. To filmy ciekawe dla każdego, kto interesuje się człowiekiem, zjawiskami kultury i procesami zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids. 

Dodaje, że przegląd nawiązuje też do projektu edukacyjno-artystycznego Brave Kids, który zwykle odbywa się z udziałem dzieci i młodzieży z całego świata. W tym roku, z powodu pandemii, nie było jednak możliwości, by zaprosić uczestników z zagranicy.

– Projekt Brave Kids 2020 odbył się wyłącznie z udziałem dzieci z Polski, jednak chcemy przypomnieć, że naszym celem od początku jest wspieranie i inspirowanie młodych ludzi z całego świata, często żyjących w trudnych warunkach ekonomicznych, kulturowych czy społecznych – podkreśla Iwona Frydryszak.

Jak obejrzeć filmy?

Projekcje będą dostępne na platformie Think Film, w godz. 17.00-21.00.

Udział w przeglądzie jest całkowicie bezpłatny. By obejrzeć filmy w pierwszy weekend, wystarczy się zarejestrować do 4 grudnia do godziny 15.00: https://bit.ly/BraveCinema_Zapisy1.

Zgłoszenia na blok zaplanowany na kolejny weekend będą przyjmowane do 11 grudnia, również do godz. 15.00.

Program przeglądu filmowego Brave Cinema – Kids in danger online

  • 5 grudnia – „Złodziejaszki”, reż. Hirokazu Koreeda (Japonia, 2018)
  • 6 grudnia – „Błąd systemu”, reż. Nora Fingscheidt (Niemcy, 2019)
  • 12 grudnia – „Zud”, reż. Marta Minorowicz (Niemcy/Polska, 2016)
  • 13 grudnia – „Czerwony żółw”, reż. Michaël Dudok de Wit (Belgia/Francja/Japonia, 2016)

Przegląd Brave Cinema – Kids in Danger online jest kontynuacją cyklu filmowego prezentowanego dotychczas w ramach Festiwalu Brave. Przypomnijmy, że przegląd Brave Cinema odbył się w tym roku pod koniec września w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

– W grudniu niestety nie możemy zaprosić publiczności do sal kinowych, ani organizować spotkań i dyskusji. Cieszymy się jednak, że mamy możliwość podtrzymania kontaktu z naszą publicznością. Myślę, że formuła online stwarza równocześnie okazję, by zainteresować nowych widzów. Serdecznie zapraszamy – mówi Iwona Frydryszak.

Przegląd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz gminy Wrocław. Wydarzenie jest częścią #BraveKids2020 pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 15:55
2
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
piątek, 15.1.2021 15:05
czwartek, 14.1.2021 11:00
środa, 13.1.2021 11:13
wtorek, 12.1.2021 17:30
2
wtorek, 12.1.2021 19:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec