komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Działania Posterunku Policji w Łagiewnikach

piątek, 20.9.2019 11:24 , komentarze: 2 , odsłony: 850
kategorie artykułu:

Zalew wodny „Tama w Łagiewnikach to obiekt rekreacyjny turystyczny oraz wspaniałe miejsce dla wędkujących, można tu spotkać spacerujące rodziny oraz grupującą się na grillu młodzież. Z obiektu korzystają nie tylko lokalni mieszkańcy, ale również przyjezdni. Akwen wodny cieszy się sporą frekwencją - z uwagi na to warto zainteresować się kwestią spokoju i poczucia bezpieczeństwa przy samym zbiorniku oraz rejonie przyległym. W siedzibie koła PZW zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Wrocławskiego, lokalnej Policji oraz Prezesa i Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Koła PZW nr 68 Łagiewniki. Uczestniczyli w nim:

Od lewej strony w górnym rzędzie: Mariusz Mazur - Komendant – Służb Ochrony Wody Polskiego Związku Wędkarskiego - Okręg we Wrocławiu; Krzysztof Szachniewicz - społeczna straż rybacka; Wojciech Porada - strażnik z Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu; mł. asp. Wojciech Kosko – dzielnicowy Posterunku Policji w Łagiewnikach; Jerzy Barański – Prezes Koła PZW nr 68 w Łagiewnikach; od lewej dolny rząd: Grzegorz Błądek – Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Łagiewnikach, Kazimierz Woźnica - strażnik Służb Ochrony Wody PZW Okręg we Wrocławiu

W części teoretycznej omówiono taktykę i działanie osób kłusujących oraz konsekwencje prawne i postępowanie wobec nich. Poruszono problematykę dozwolonych godzin (nie każdy wie, że regulaminowe łowienie ryb na zbiorniku wodnym „Tama” jest tylko od świtu do zmierzchu) i sposobów wędkowania, zasad pobytu nad wodą oraz przestrzegania przepisów wykroczeń społecznie uciążliwych takich jak zaśmiecanie, zakłócanie ładu, porządku publicznego i spoczynku nocnego.
W części praktycznej dokonano wspólnego patrolu rejonu zbiorniku wodnego zalewu „Tama” przeprowadzając czynności kontrolno-sprawdzające wędkarzy przebywających nad wodą.
Współpraca służb ma na celu poprawę bezpieczeństwa dla osób, które przebywają w rejonie zbiornika i wiąże się to również z częstszymi kontrolami również poza okresem wakacyjnym.

DZIAŁANIA PRIORYTETOWE

Dzielnicowi Posterunku Policji w Łagiewnikach od początku sierpnia br. rozpoczęli nowe działania priorytetowe. Trwają one pół roku i tym razem obejmują:

* rejon świetlicy środowiskowej w Sokolnikach pod kątem wykroczeń takich jak spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym prawem, używanie słów wulgarnych, zaśmiecanie i niszczenie mienia - działania prowadzić będzie asp. Krzysztof Mikłaszewski

* teren skweru i cmentarza ewangelickiego na ul. Lipowej w Łagiewnikach pod kątem wykroczeń takich jak spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym prawem, zaśmiecanie i niszczenie mienia oraz gromadzenia się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją – działania prowadzić będzie mł. asp. Wojciech Kosko.

Rejony te objęte są wzmożoną i regularną kontrolą w celu wyeliminowania lub ograniczenia popełniania zgłoszonych wcześniej wykroczeń.
Mieszkańcy zawsze mogą dzwonić na telefony służbowe, bezpośrednio do dzielnicowego i informować o napotkanych problemach. Istnieje również możliwość, gdzie osobiście można przekazać jakąś informacje lub zgłosić problem, którym zajmie się Policja. W Posterunku Policji w Łagiewnikach pełnione są dyżury przez dzielnicowych w następujące dni:

* Dzielnicowy asp. Krzysztof Mikłaszewski (tel. 797 306 219)
wtorki – w godz. 10:00 – 12:00

* Dzielnicowy mł. asp. Wojciech Kosko (tel. 797 306 218)
piątki – w godz. 10:00 – 12:00

Zawsze chętnie wsłuchujemy się w głos społeczeństwa, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazywanie wszelkich uwag bądź informacji o miejscach, zdarzeniach i problemach, którymi moglibyśmy się zająć w przyszłości. Informacje te można przekazywać również droga e-mailową ([email protected] – mł. asp. Wojciech Kosko, [email protected] – asp. Krzysztof Mikłaszewski).

Moja Gmina Łagiewniki

 

Wasze komentarze

Jakim prawem Ssr ma bluzki z logo Straż Rybacka. Z tego...
piątek, 20.09.2019 14:45 autor: Wędkarz
piątek, 10.7.2020 20:36
piątek, 10.7.2020 16:30
50
piątek, 10.7.2020 15:33
czwartek, 9.7.2020 12:24
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele