komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

Działania Stowarzyszenia Polska 2050 w województwie dolnośląskim

piątek, 16.10.2020 22:00 , komentarze: 1 , odsłony: 215
kategorie artykułu:

Wolontariusze z lokalnej ekipy stowarzyszenia Polska 2050, nieprzerwanie od zakończenia kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni w lipcu, realizują działania zgodne z D.N.A. ruchu (www.polska2050.pl/nasze-dna). 

Już w lecie przeprowadzano działania, jak i budowano struktury w wielu powiatach. Na jesieni w Warszawie zostały powołane wojewódzkie zarządy, które mają kierować regionalnymi oddziałami stowarzyszenia. Na Dolnym Śląsku liderką jest Ewa Kaczmarek, a w składzie zarządu są: Tomasz Dereń, Zenon Madej, Angelika Panas oraz Marcin Styczeń. 

W sobotę 3 października wolontariusze i liderzy z powiatu lwóweckiego wzięli udział w proteście przeciwko przywożeniu do Rębiszowa w gminie Mirsk odpadów z Niemiec (40.500 ton odpadów przemysłowych). Na prośbę dolnośląskiego biura, w tej sprawie jest zresztą przygotowywana interpelacja poselska przez Hannę Gill-Piątek, posłankę ruchu Polska 2050. 

W drugiej połowie października planowane jest natomiast uruchomienie programu tzw. kontraktów obywatelskich w każdym województwie. Ich zadaniem będzie rozwiązywanie zarówno spraw lokalnych, jak i ogólnopolskich za pomocą narzędzi partycypacji obywatelskiej. W tym zakresie aktywnie działa lokalny oddział tzw. think tanku, tj. regionalna odnoga ogólnopolskiego zespołu Instytutu Strategie 2050, kierowanego przez Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz.

W ramach działań dobroczynnych, ekipa dolnośląska przyłączyła się do zbiórki krwi organizowanej przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Dolnym Śląsku. Wolontariusze ruchu Polska 2050 mogą przez cały październik oddawać krew na hasło “Polska 2050”. Dzięki temu da się policzyć, ile krwi oddadzą w sumie wolontariusze lokalnego oddziału. Akcję ze strony ruchu koordynuje Kinga Gęsicka-Biały, liderka powiatu bolesławieckiego. Liderka powiatu oławskiego zorganizowała natomiast akcję zbierania fantów na kiermasz charytatywny, który odbył się w Oławie 10 października. Dochód przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację Przemka, chorego 10-latka z Oławy.

Ze względu na panującą epidemię i w geście solidarności z potrzebującymi, wolontariusze częściowo wrócili też do akcji “Ekipa z Sąsiedztwa”. Były to zakupy dla seniorów, zbiórki dla biednych oraz zwierząt ze schronisk. 

Jednocześnie, wolontariusze ruszyli z II edycją "Gramy w kolory", ogólnopolską akcją zbiórki potrzebnych artykułów, w tym gier i pomocy dydaktycznych dla pacjentów oddziałów psychiatrii dziecięcej szpitali we Wrocławiu i w Bolesławcu. “Gramy w kolory” zainicjował Hołownia jeszcze w trakcie kampanii. Zbiórka potrwa przez najbliższy miesiąc, do 13 listopada.

Wreszcie, około 40 wolontariuszy i liderów z powiatów kamiennogórskiego, świdnickiego i wałbrzyskiego wyruszyło w sobotę 3 października w góry. Uczestnicy “Rajdu Żółtym Szlakiem” szli dwoma żółtymi szlakami do schroniska Andrzejówka, jednocześnie zbierając napotkane śmieci. 

Ważne: na oficjalnym kanale Szymona Hołowni dostępne jest wideo podsumowujące działalność wolontariuszy Polska 2050 po kampanii : https://youtu.be/o3wMS3w60XE 

*****

Rejestracja do stowarzyszenia oraz akcja #2050maseczek:

15 października w Warszawie Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050, poinformował o oficjalnym rozpoczęciu naboru członków do stowarzyszenia. Jest to efekt przyjęcia statutu, który został  wypracowany wspólnie z wolontariuszami. Proces naboru będzie miał charakter kaskadowy, wszelkie informacje są dostępne na www.polska2050.pl.

Ponadto, Szymon Hołownia zainaugurował na konferencji akcję rozdawania maseczek, w które zaangażują się regionalne oddziały stowarzyszenia. Akcja pod nazwą #2050maseczek rozpocznie się w kolejnych województwach już od tej soboty.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
1
wczoraj, 20 godz temu
1
wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 19.10.2020 14:25
poniedziałek, 19.10.2020 17:50
poniedziałek, 19.10.2020 14:15
poniedziałek, 19.10.2020 13:55
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK