Dziewczęta z Lechii Dzierżoniów wygrywają finał powiatowy TYMBARKA

poniedziałek, 17.12.2018 11:14 3379 2

UKS LECHIA DZIERŻONIÓW - UKS BIELAWIANKA BIELAWA 6:1 (3:0)

Bramki dla  UKS Lechii Dzierżoniów zdobyły : Wojdyła x 3 i po jednej Kupiec, Pałyga i Jędrowska.

Zespół UKS Lechia Dzierżoniów wystąpił w składzie: Natalia Gałązka, Zuzanna Kupiec, Natalia Wojdyła, Wiktoria Kwiatkowska, Tatiana Zbozień, Lena Jędrowska, Natasza Pałyga, Ewa Stopa, Amelia Malawska.

Początek meczu należał do zespołu z Bielawy i jako pierwsze to zawodniczki gości stworzyły sobie dogodną sytuację do strzelenia gola, ale na przeszkodzie stanęła im Natalia Gałązka popisując się wspaniałą interwencją. Po kilku minutach sytuacja wróciła do normy i na prowadzenie wyprowadziła nas Natalia Wojdyła pokonując bramkarkę Bielawianki. Chwilę później na listę strzelców wpisały się Natasza Pałyga oraz Lena Jędrowska i do przerwy nasz zespół prowadził 3:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a kolejne bramki dla naszego zespołu zdobyła najpierw Natalia Wojdyła, dwukrotnie pokonując dobrze spisującą się bramkarkę gości oraz Zuzia Kupiec strzelając dla nas szóstego gola. W końcówce meczu ambitnie grające Bielawianki zdobyły honorowego gola i ustaliły wynik spotkania na 6:1. Tym samym zespół UKS Lechia Dzierżoniów będzie reprezentował nasz powiat w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w kwietniu przyszłego roku w Świdnicy .

Foto : Emilian Pałyga