komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 26 października 2020

Lucjana, Ewarysta

Gmina Dzierżoniów: wakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnego

środa, 23.9.2020 14:40 , komentarze: 1 , odsłony: 224
kategorie artykułu:

Okres wakacyjny w gminnych szkołach był czasem wytężonych prac porządkowych i remontów. Wszystko po to, aby budynki były jak najlepiej przygotowane do nowego roku szkolnego.

W placówkach odświeżono sale lekcyjne, korytarze oraz toalety. W szkole w Tuszynie pomalowano pomieszczenia przedszkolne i bibliotekę oraz wymieniono część urządzeń na przyszkolnym placu zabaw. Wyrównano również teren za budynkiem placówki.

Z kolei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach odświeżono sale dydaktyczne i pomalowano szatnię. Ponadto gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wsparcie to zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki szkolnej w Ostroszowicach.

Największy zakres robót obejmował dwie placówki. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej poprawiono pokrycie dachu nad salą gimnastyczną oraz wymieniono pokrycie nad łącznikiem. Wykonano też obróbki blacharskie i naprawiono parapety okienne. Koszt wykonanych prac to 14 tys. zł. Kwota ta została pokryta z budżetu gminy.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku wykonano remont sali gimnastycznej. Koszt zadania wyniósł prawie 30 tys. zł, z czego ponad 19 tys. zł na remont przekazała Rada Rodziców działająca w placówce. W tym roku udało się też pozyskać dofinansowanie na adaptację i wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków w szkole. 24 952,11 zł przyznano gminie Dzierżoniów w ramach realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". Całość adaptacji to 40 069,51 zł. Różnica została pokryta z budżetu gminy Dzierżoniów.

Ponad 63 tys. zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej trafiło na wniosek naszej gminy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Kwota ta została przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do nauki przedmiotów przyrodniczych. W minionych latach takie pomoce zakupiono również dla innych gminnych placówek oświatowych. W 2018 r. nasza gmina pozyskała ponad 67 tys. zł dla szkoły w Ostroszowicach, a w 2019 r. 35 tys. zł trafiło do placówki w Piławie Dolnej.

Kolejne wsparcie dla naszych szkół gmina Dzierżoniów pozyskała z projektów "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła +". Do szkół trafiło 49 komputerów przenośnych oraz 3 tablety. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 115 tys. zł.

UG Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

nieuczyciele pracowali ? haha
środa, 23.09.2020 16:06 autor:
dzisiaj, 6 godz temu
2
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
2
niedziela, 25.10.2020 09:49
sobota, 24.10.2020 14:30
7
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar