Gmina Pieszyce: laureaci konkursów ekologicznych odebrali nagrody

wtorek, 22.11.2022 12:00 128 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w piątek 18 listopada odebrali z rąk Doroty Koniecznej – Enozel – burmistrza Miasta i Gminy Pieszyce oraz Eweliny Taranek – dyrektora SP1, nagrody za zwycięskie prace w konkursach ekologicznych pt. „Dobre rady na odpady”, „Eko-poradnik dla mieszkańców Pieszyc” oraz „Gra ekologiczna – Jestem Eko – dbam o Pieszyce”.

Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych zachowań i nawyków w zakresie segregacji śmieci; promocja racjonalnej gospodarki odpadami; pobudzanie kreatywnego myślenia, które może stać się pomysłem na oszczędność oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej.

Uczestnicy konkursu w kategorii klas I – II musieli wykonać indywidualne prace plastyczne wykonane dowolną techniką. Klasy III i IV zmierzyli się z zadaniem przygotowania pracy w formie komiksu lub notesu z surowców wtórnych. Natomiast klasy V-VIII przygotowywały prezentację multimedialną pt.: Eko- poradnik dla mieszkańców Pieszyc” lub grę planszową pt.: „Jestem Eko – dbam o Pieszyce”.

Zwycięzcy konkursów w poszczególnych kategoriach:

Kl. I-II

 1. Karol Kosik- I B
 2. Martyna Chmiel-II B
 3. Natalia Urbaniak- II C

Kl. III-IV

 1. Aleksander Sędziwy –IV C
 2. Wojtek Kowalski –III B
 3. Milan Kosmala –IV C

Kl. V-VIII
Eco poradnik

 1. Zuzanna Kondrat- V A
 2. Wojciech Staśkowiak- V C
 3. Paweł Klimuntowski- VI A

Kl. V-VIII
Gra ekologiczna

 1. Nadia Lewandowska- V C
 2. Aleksandra Butor- V B
 3. Grzegorz Góralczyk- V C

Wszystkie konkursowe prace plastyczne przez tydzień oglądać można w holu budynku Urzędu Miasta i Gminy Pieszyce. Następnie prace wyeksponowane zostaną w Szkole Podstawowej nr 1.

Organizatorami konkursów byli:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach oraz Urząd Miasta i Gminy Pieszyce

Nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach.

UMiG Pieszyce

Dodaj komentarz

Komentarze (0)