III Bieg Wielkich Serduch dla WOŚP

poniedziałek, 30.1.2023 00:30 1502

28 stycznia w Parku Miejskim w Bielawie odbył  się „III BIEG WIELKICH SERDUCH”.  Celem głównym wydarzenia była zbiórka pieniędzy na walkę z sepsą w ramach 31 Finału WOŚP.

   Cele dodatkowe to:

 - integracja sympatyków aktywności fizycznej poprzez bezpośrednie bieganie, marsz  w szczytnym celu,

 - umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników.

   Organizatorem wydarzenia było Spółdzielcze Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie  a partnerami organizacyjnymi Miasto Bielawa , Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie , Stowarzyszenie Poloneziaki – Tradycja i Współczesność  oraz Bielawska Akademia Biegania.

W ramach części sportowo-rekreacyjnej odbyły się:  

- „Biegi Wielkich Serduszek”:  100m/Przedszkolaki, 500m/Klasy I-VIII SP

- „Bieg Wielkich Serduch”   500-5000m

 W wydarzeniu udział wzięło blisko 80 uczestników. Bardzo liczną grupę reprezentowała Bielawska Akademia Biegania oraz indywidualni uczestnicy z Bielawy, powiatu, powiatów sąsiadujących jak i Wrocławia. Wynik i miejsce nie były ważne, liczyła się „dobra zabawa po przez, bieganie, marsz i pomoc WOŚP”. Co ważne  nikt nie czuł zmęczenia i nie brakowało pozytywnych emocji. Mimo mrozu dopisała sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy aktywności fizycznej. W trakcie wydarzenia można było skorzystać z bufetu kawowego z ciastami przygotowanego przez Dom Dziecka w Pieszycach.

   Każdy z uczestników został uhonorowany pamiątkowym okolicznościowym medalem a młodsi uczestnicy otrzymali dodatkowo słodki upominek.

   W sumie dzięki dobroczynności uczestników i publiczności udało się wspólnie zebrać 1286,91 zł.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy społeczności lokalnej oraz ludziom dobrego serca – wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji biegu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

 Opr.Grzegorz Różycki