Karolina Kozłowska i Adela Przybylak z medalami Mistrzostw Polski Juniorek w Zapasach

niedziela, 27.9.2020 09:01 1149 0

W dniach 25-26 września w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w Zapasach kobiet. W rywalizacji udział brały zawodniczki w wieku 18-20 lat z całej Polski.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowały - Olimpia Łosyk 53kg, Adela Przybylak 57kg oraz Karolina Kozłowska 57kg.

Nasze zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony w walkach eliminacyjnych, które przyniosły nam możliwość walki o medale. W finale kat. 68Kg zameldowała się Karolina Kozłowska. Walkach o brązowe medale boje toczyły Olimpia Łosyk oraz Adela Przybylak.

Ostatecznie nasze panie zdobyły dwa medale srebrny oraz brązowy.

Medal srebrny oraz tytuł wicemistrzyni Polski zdobyła Karolina, natomiast Adela wywalczyła brązowy medal. Olimpia po przegranym pojedynku uplasowała się na V pozycji w kraju.

- Cieszę się, że po raz kolejny nie schodzimy z czołówki kraju. Po mimo wielu niedogodności losu w tym sezonie potrafimy rywalizować na najwyższym poziomie w kraju – mówi Norbert Warchoł.

Podziękowania dla sponsorów Rem-sen materace oraz Festa Sport.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Bielawie.