Kolejne oszustwo metodą „Na policjanta”

czwartek, 2.12.2021 08:30 2376 1

Mimo ciągłych apeli i nagłaśniania przypadków o oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz prowadzenia programu profilaktycznego „Wzorowy senior” w dalszym ciągu dochodzi do takich przestępstw. Apelujemy o rozwagę.

1 grudnia mieszkanka naszego powiatu odebrała kilka połączeń telefonicznych z różnych numerów. Sprawcy podając się za policjantów i siostrę pokrzywdzonej, wprowadzili ją w błąd co do faktu zaistnienia wypadku i doprowadzili do przekazania środków płatniczych, oraz biżuterii.

Policja ostrzega:

  • Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie pieniędzy ani kosztowności nieznanym osobom.
  • Policja nigdy nie prosi telefonicznie o udział w działaniach operacyjnych.
  • Jeśli ktoś telefonicznie prosi nas o pieniądze, udział w akcji policyjnej, bądź mamy jakiekolwiek wątpliwości z kim rozmawiamy należy skontaktować się z najbliższymi. Jeżeli nie ma takiej możliwości, a podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast trzeba skontaktować się z Policją dzwoniąc na 997 lub 112 – najlepiej
    z telefonu komórkowego, ewentualnie stacjonarnego po uprzednim upewnieniu się, że ostatnia rozmowa została rozłączona. To bardzo ważne!!!.

Wszystkie osoby, do których wykonywane są tego typu telefony, powinny zachować szczególne środki ostrożności. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy w grę bardzo często wchodzą oszczędności całego życia, warto zatrzymać się na chwilę, uspokoić i nie działać pod wpływem impulsu.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 02.12.2021 15:27
Jest jeszcze jedna metoda, na następnego klienta nie pozwalajcie się...