Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Pieszycach [ZOBACZ WIDEO]

wtorek, 14.5.2019 19:00 5120 8

11 maja 2019 roku w Pieszycach został zorganizowany IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Turniej miał za zadanie uczcić rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja oraz  popularyzować zapasy na terenie Pieszyc oraz powiatu dzierżoniowskiego. W zawodach uczestniczyło 193 zawodników z 24 klubów z Czech oraz Polski. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał wiceburmistrz Pieszyc Krzysztof Galiak.

Do hali Zespołu Szkół w Pieszycach przyjechało 23 ekipy z Polski: MLKS Wisła Świecie, Piast Sieradz, Grunwald Poznan, ULKS Modliszki Wróblew, ULKS 28 Warta, ZKS Gogolin, Karkonosze Stara Kamienica, LUKS ORŁY Namysłów, KS Lotnik Wrocław, WKS Śląsk Milicz, Rokita Brzeg Dolny, Wiktoria Wałbrzych,  Wiatr Wołów, Bizon Milicz, Opal Kudowa, Bursztyn Lewin Kłodzki, Heros Boguszów Gorce, KS Zieloni Stargard, Olimpijczyk Sulmierzyce, JUNIOR Dzierżoniów, ZKS Bielawianka, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. Z zagranicznych ekip  przyjechała drużyna TAK HELLAS Brno z Czech.

W dwóch kategoriach wiekowych startowały dzieci urodzone (2008-2011), młodziczki i młodzicy (rocznik 2005-2007).

Najlepszą zawodniczką IX Międzynarodowego Turnieju okazała się Wanesa Międła - SOWA Pieszyce oraz Mrackova Petra - TAK HELLAS Brno

Zapaśnicy z SOWY wywalczyli  dwa złote medale: Wanesa Międła 32kg w dzieciach, a w młodziczkach Wiktoria Szeliga 54kg. Srebrny krążek przypadł Juli Niespiałowskiej 28kg. Brązowe medale zdobyli w dzieciach: Oliwia Międła 25kg. Na piatym miejscu plasowali się: Zuzana Niespiałowska 25kg, Oliwia Genc 25kg, Izabela Michalak 46kg oraz Orłowski Bartosz 62kg. Dawid Konieczny 28kg - VII miejsce, Jakub Łukasik 36kg - X m., Michał Targoni 46kg VIIIm.

Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli dwa złote medale: Bartosz Goryczka 25kg w dzieciach oraz Weronika Smaczynska 62kg w młodziczkach. Srebrne medale zdobyli: Julia Parkitna 58kg, Joanna Nowak 62kg. Brązowe krążki otrzymali: Klaudia Kutyba 33kg, Bartłomiej Kutyba 25kg, Michał Łakomski 40kg, Karol Kurbiel 35kg, Klaudia Smaczynska 66kg, Maciej Wilk 68kg, Mateusz Smagieł 85kg, V miejsce w zawodach wyealczyli: Jakub Kutnik 28kg, Weronika Stasiek 46kg oraz Oskar Janeczek 57kg.

Najlepszym zawodnikiem z JUNIORA Dzierżoniów okazał się Mariusz Konieczny 75kg, który wywalczył srebny medal. Brązowy medal zdobył Daniel Konieczny 57kg. Na V miejscu uplasował się Antoni Kowalewski 41kg. VII lokata przypadła dla Michała Kaczora 44kg.