komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Im starszy - tym mocniejszy – nasz ultramaratończyk w akcji

środa, 12.6.2019 12:26 , komentarze: 2 , odsłony: 750
kategorie artykułu:

Marian Kołodziejski, nasz mistrz dwóch kółek na długich dystansach, ma w tym roku za sobą udane starty w dwóch z czterech ultramaratonów z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich i trzech supermaratonach Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Właśnie wrócił z Pięknego Zachodu (501 km non stop), gdzie zdobył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w kategorii open.


Im dłuższy dystans, tym bardziej go kręci, można rzec. Ultramaratony z kategorią open to jest to, bez czego Marian Kołodziejski nie potrafiłby się obejść. Co 100 km punkty kontrolne, trasę zawodników można śledzić na bieżąco, bo każdy z nich ma nadajnik GPS-a. Emocje, gdy trzeba się “wziąć za bary” ze zmęczeniem lub trudnymi warunkami pogodowymi. Dzierżoniowianina, który ma już na swoim koncie dwa ultramaratony rowerowe Bałtyk Bieszczady Tour o długości 1008 km i maraton rowerowy na trasie Paryż – Brest – Paryż o długości ponad 1200 km, niewiele jest w stanie zatrzymać. Prze do przodu jak czołg i jest konsekwentny w realizowaniu swojej pasji.

Dzięki niej właśnie wrócił zwycięski z drugiego w tym roku ultramaratonu rowerowego z cyklu Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich - Piękny Zachód 2019. 8 czerwca pokonał 501 km non stop przez Przełęcz Kowarską, Karpacz i Szklarską Porębę, zdobywając 1 miejsce w kategorii open.

W poprzednim ultramaratonie z tego cyklu – Piękny Wschód w kwietniu - zajął 7. miejsce, ale dostał godzinę kary za brak pieczątki w książeczce w punkcie kontrolnym i został sklasyfikowany na 24 miejscu na 160 startujących. Pokonał wówczas dystans 500 km non stop.

Przed nim dwa kolejne wyzwania: 29 czerwca Pierścień Tysiąca Jezior – 610 km i Tour de PoMorze 28-29 lipca z dystansem 740 km.

Nie licząc oczywiście “krótszych” wyścigów kolarskich, których Marian Kołodziejski ma już za sobą mnóstwo. Tylko w tym roku w supermaratonach do 300 km zdobył 2. miejsce w Śremie w kwietniu, 4. w Pabianicach koło Łodzi w maju i 3. miejsce w Łasku 2 czerwca. Wszystko to kategorii M5 (od 50 do 59 lat).

W tym roku wyzwaniem będzie dla niego finał Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym z serii UCI Gran Fondo 1 września w Poznaniu. Marian Kołodziejski zakwalifikował się do niego rok temu, pokonując dystans 12 km w 3 godziny i 1 min. W Gran Fondo World Championships Poznań 2019 wezmą udział kolarze z 56 krajów. Trzymamy więc kciuki za naszego ultramaratończyka.

UM Dzierżoniów

 

Wasze komentarze

Super,super brawo.

czwartek, 13.06.2019 11:30:25 autor:

wczoraj, 20 godz temu
piątek, 10.7.2020 20:36
piątek, 10.7.2020 16:30
55
piątek, 10.7.2020 15:33
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status