komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 19 października 2019

Ziemowita, Jana

Byłemu burmistrzowi przedstawiono zarzuty [WIDEO]

środa, 7.8.2019 14:00 , komentarze: 220 , odsłony: 51071
kategorie artykułu:

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie modernizacji pomostu na Jeziorze Bielawskim. W toku przeprowadzonych czynności okazało się że jest podstawa do przedstawienia zarzutów przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków Piotrowi Łyżwie, burmistrzowie Bielawy w latach 2014-2018. O szczegółach mówi w materiale wideo rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Do sprawy w portalu społecznościowym odniósł się były włodarz Bielawy, który nie zgadza się z przedstawionymi zarzutami i liczy na szybkie wyjaśnienie sprawy.

- W odpowiedzi na doniesienia medialne pragnę poinformować, że pełniąc funkcję burmistrza starannie przestrzegałem obowiązującego prawa i procedur urzędowych. Bardzo zależy mi na rzetelnym, możliwie szybkim wyjaśnieniu wszystkich okoliczności przedmiotowej sprawy i w tym celu chcę współpracować z prokuraturą. Podkreślam, że zupełnie nie zgadzam się z przedstawionymi zarzutami - czytamy w oświadczeniu Piotra Łyżwy

Redakcja Doba.pl będzie informować o kolejnych krokach organów ścigania w tej kwestii.

 

Wasze komentarze

Totalne bzdury , to Jedyny burmistrz w historii Bielawy , który dbał o miasto , jego mieszkańców i ich potrzeby.
sobota, 10.08.2019 16:21 autor: krótko

PRAWDA
poniedziałek, 12.08.2019 19:26 autor:

ZGADZAM SIĘ
wtorek, 20.08.2019 16:04 autor: MAGDA

Nieprawda
wtorek, 13.08.2019 09:16 autor:

przyszła kryska na Matyska! Nareszcie!
piątek, 16.08.2019 10:10 autor: ddz

Łyzwa wybrał zastepców Horanin i Runoeicza i ma...co chciał.Niekompetentni wszysvy
piątek, 09.08.2019 14:02 autor:

Ryśkowi też stawiano zarzuty i co ? Nic .
niedziela, 11.08.2019 12:22 autor:

Eeeeee. Inteligent: X-Man też latał samolotami. Buuuueheheheheeheeee
niedziela, 11.08.2019 21:25 autor: Kabaret Konus przedstawia

hahahaahaha hahahahaha
sobota, 10.08.2019 15:24 autor: strona pisania o niczym 1

Czytając komentarze myślę,że obecny burmistrz dobrze zrobił podając te informacje,a to dlatego jak dobrze pamiętam radni poprzedniej kadencji zwoływali sesję nadzwyczajną,w sprawie powołania biegłych w tej sprawie, oczywiście nie udało się to,bo radni zależni od P.Ł nie pofatygowali się.
No na całe szczęście większość z nich nie dostała się do rady.
Pan radny Florczak udzielał wywiadu w tym temacie.
piątek, 09.08.2019 15:25 autor: XD

Żeby być dobrym burmistrzem, to niestety, nie wystarczy być dobrym i uczciwym człowiekiem. Trzeba jeszcze mieć to "coś", czego p.Łyżwa, nauczyciel, nie miał. Cóż- jak nie potrafisz-nie pchaj się na afisz, jak mówi stare, mądre, polskie przysłowie.
piątek, 09.08.2019 15:57 autor: Kiel

To prawda.
piątek, 09.08.2019 15:58 autor:

Szukam Ciebie wśród goszczących tutaj - nadaremnie . . .
piątek, 09.08.2019 10:17 autor: ktoś znany

Panie Piotrze, jest Pan uczciwym człowiekiem i wiemy że zostanie Pan oczyszczony z tej sprawy. Jesteśmy z Panem. Takiego uczciwego człowieka Bielawa nigdy nie miała.
środa, 07.08.2019 17:18 autor:

nie nagłaśniajcie tej sprawy bo i tak najlepszy burmistrz jakiego widziała bielawa ,wyjdzie z tego bez szwanku ,
czwartek, 08.08.2019 20:10 autor:

Dlaczego działał łamiąc prawo?
piątek, 09.08.2019 10:29 autor:

W Biedawie jak zawsze zadyma, a sprawa jest prosta, jak winny to beknie, jak nie to nie. Ale rozsądzić trzeba skoro są dowody. Trzeba rozliczać takie rzeczy bo władza kusi i ja bym tak w ciemno nikogo nie bronił "bo uczciwy".
czwartek, 08.08.2019 23:19 autor:

Zawsze może się bronić że diabeł go podkusił ;)
czwartek, 08.08.2019 23:24 autor: Wielebny

Dobre.
piątek, 09.08.2019 10:12 autor:

Bardzo dobrze, niech Go prześwietlą!!! Gmina zadłużona, co chwilę wychodzą jakieś nowe machloje !!!!
czwartek, 08.08.2019 21:45 autor: Miały być podwyżki płac

Święta racja, i nie tylko jego.
czwartek, 08.08.2019 21:50 autor:

Pan Łyżwa to wspaniały i uczciwy czlowiek. Wierze w jego niewinność i mam nadzieje ze sprawa zakończy się dla niego pomyślnie. Natomiast Panu Hordyjowu życzę żeby wziął się do roboty a nie tylko zajmował czarnym marketingiem. Umieszczenie materiału o poprzedniku na swoim fb to przesada i brak klasy. Panie Hordyj bielawianie czekają na konkretne działania żeby żyło im się lepiej!!!
piątek, 09.08.2019 05:50 autor: Gj

Taki był kryształowy a tu niespodzianka. Tylko dlaczego nie jestem zdziwiony? Towarzystwo jakie sobie dobrał wcześniej czy później musiało pociągnąć go na dno.
czwartek, 08.08.2019 18:05 autor:

Nie wierzę w te kalumnie. Oby wszyscy byli tak jak p. Łyżwa. Ultra uczciwy człowiek. Nie poszedłby nawet na najmniejsze świństewko, a co dopiero na coś takiego. Ktoś chce go po prostu zniszczyć. Smutne to.
czwartek, 08.08.2019 10:40 autor:

Pamiętaj Dźwiniel i obecny burmistrzu , że po roku waszych rządów składamy wniosek o przedterminowe wybory .
środa, 07.08.2019 14:14 autor: BIELAWSKA OPOZYCJA

Można dyskutować o doświadczeniu politycznym, czy menedżerskim Pana Łyżwy, ale w jego uczciwość wierzę bez żadnych zastrzeżeń!
środa, 07.08.2019 14:49 autor: Gość

Moje IP też zablokowano na jedynie słusznej telewizji. Myślicie że to dlatego że mój poprzedni komentarz był nieprzychylny obecnej władzy?
środa, 07.08.2019 21:34 autor:

hordyj dżwiniel ,ludzie kogo wy wybieracie
środa, 07.08.2019 18:53 autor:

Zarzuty wystąpiły jak się domyślam, po tym jak prokuratura nie przyjęła wyjaśnień burmistrza Łyżwy. Jak się domyślam, niezależny sąd rozstrzygnie tą kwestię, która ze stron ma rację. Już teraz z pewną dozą prawdopodobieństwa, graniczącą z pewnością, domyślam się że Sąd uzna argumenty Łyżwy i wtedy co się stanie z tymi krzykaczami wydającymi wyroki przed rozpoczęciem procesu. Pamiętajcie, że w obecnym stanie prokuratura może przedstawić zarzuty każdemu z was. Dla przypomnienia sprawa kolizji Pani Premier, gdzie tej samej nocy przedstawiono chłopakowi zarzuty. Jeżeli chodzi o Hordyja to wstydziłby się na swoim fb dawać takie wiadomości bo to świadczy o jego prowincjonalnej małostkowości. Proponuję panie Hordyj wziąć się za pracę bo jak na razie na wyborczych obiecankach się skończyło
środa, 07.08.2019 15:10 autor:


Łyżwa to bardzo dobry człowiek.
środa, 07.08.2019 17:12 autor:

I ten. No. Eeeeeeee. Ja tez jestem dobrym człowiekiem.
czwartek, 08.08.2019 17:57 autor: Uczciwy i sprawiedliwy

Panie Piotrze
Jak mówi klasyk alleluja i do przodu.
Jest Pan bardzo dobrym i uczciwym człowiekiem. Grilowanie Pana kiedyś się skończy i oby Pan i rodzina to wytrzymała.
Dziękujemy za dobrą i uczciwą pracę na rzecz miasta.
Niestety po Panu Emilianie Kupcu był Pan drugą uczciwą osobą na tym stanowisku. Niestety jakie to smutne.
Są ludzie którzy żywią się wywoływaniem niepotrzebnych sporów i machina urzędnicza rusza, bo nie ma innego wyjścia.
Mam nadzieję, że z tych kłopotliwych spraw wyjdzie Pan silniejszy i wróci na poprzednio zajmowane stanowisko dla dobra mieszkańców i miasta.
czwartek, 08.08.2019 12:52 autor: Janusz

Trzeba tego czarownika co idzie piechotą z Syberii do Moskwy rzucić klątwę na Putina - skierować do Bielawy . . .
czwartek, 08.08.2019 16:07 autor: MOCNO WNERWIONY

. Trzeba było siedzieć na emeryturze a nie do koryta się pchać. Nauczka na całe życie. Młodzi do władzy a nie stare pryki .
czwartek, 08.08.2019 09:05 autor:

Podobno szykuje się referendum w Bielawie
środa, 07.08.2019 21:39 autor:

Artykuł o Łyzwie więc jego ślepi obrońcy z powodu braku argumentów broniacych swojego pana, zaczynaja tradycyjnie obrzucać błotem Hordyja. A Hordyj dobrze i co ważne zgodnie z litera prawa zarzadza miastem, miasto zaczelo się rozwijać, sa nowe inwestycje i wszystko gra
środa, 07.08.2019 17:44 autor:

panie Piotrze jest Pan bardzo mądrym i dobrym człowiekiem, bardzo honorowym.
środa, 07.08.2019 17:08 autor:

W mieście syf, zapuścili jezioro, naprzyjmowali kolesi z marginesu i tylko pozwy i straszenie. Co wy ludzie mądrego zrobiliście?
środa, 07.08.2019 19:54 autor:

Na Dobie mamy przynajmniej wolność słowa, bo Sudecka poblokowała niewygodne IP, co się nadaje do zgłoszenia, bo tak się nie robi. Ale tuba propagandowa musi się kręcić, prawda Adaś?
środa, 07.08.2019 21:29 autor:

Mówcie co chcecie ale jeszcze nie było takiego niezadowolenia w śród społeczeństwa Bielawy z wybranej obecnej władzy .A Pan P, Łyżwa chyba jest nie wygodny bo patrzy na łapki . Prawdę mówiąc to powinno wywalić się to całe kolesiostwo i dopiero byłby spokój. Obecni rządzący to nic dobrego nie reprezentują. Brak pojęcia gospodarczego nie mówiąc o zarządzaniu. Obstawiają się tylko swoimi kolesiami i stołkami i to im wychodzi najlepiej.
środa, 07.08.2019 19:55 autor: autor

Trzeba zniszczyć konkurencję, ha ha. Oj nieładnie, obecna ekipo, nieladnie.
środa, 07.08.2019 20:59 autor:

Jeden wart drugiego! Kogo wy wybieracie Bielawianie.
środa, 07.08.2019 18:43 autor:

a kogo Ty byś wybral wyedy ????
środa, 07.08.2019 18:51 autor:

Piotra Łyżwę!!!!
środa, 07.08.2019 19:23 autor:

Ja tez ale sie nie udało :(
środa, 07.08.2019 19:33 autor:

Skopiuję tu z innego wątku (chodzi o płatny parking nad jeziorem): "SUDECKA JUŻ BLOKUJE IP, WIĘC NAPISZĘ TUTAJ: Dzisiaj raczej parking nie zarobił, mimo zapewnień burmistrza na FB,przy 27 stopniach i pięknej pogodzie o godz. 17:00 na parkingu 6 samochodów, czyli 60zł, a parkingowy dniówkę ma co najmniej 100zł netto czyli prawie 200zł brutto. Nawet miałam iść na basen z dzieciakami, ale po zaparkowaniu dopiero przy plaży (jakieś 100 samochodów w tamtym rejonie), stwierdziłam że nie warto fatygować się pół kilometra na basen i wybraliśmy darmową plażę z darmowym parkingiem. Ciekawe ile ludzi pomyślało tak jak ja i nie poszło na basen... Utrzymanie basenu już się nie opłaca (ratownicy, kasjerzy), a parę tygodni temu przy takiej pogodzie były tłumy. Na plaży było dzisiaj dużo ludzi, na basenie kilka osób"
Polecam też zagłębić się w komentarze "obrońców": https://doba.pl/ddz/artykul/komentarz/39
284/15/293315/0/#commentactive
środa, 07.08.2019 14:39 autor:

jaka władza, tacy obrońcy :)
środa, 07.08.2019 15:01 autor:



Zorientowani twierdzą, że jeżeli już, to nie ten biedaczyna powinien dostać jakiekolwiek zarzuty.
środa, 07.08.2019 17:07 autor:

Hehe...Dźwiniele nie rychliwe ale mściwe xD
środa, 07.08.2019 14:07 autor:

niestety masz rację
środa, 07.08.2019 14:30 autor:


Jasne. A Kaczyński jest zwykłym posłem. A prokuratura jest bezstronna i nie działa na zamówienie polityczne.

środa, 07.08.2019 16:13:38 autor:

Czy teraz przez 4 lata będziemy słuchać co zrobił albo czego nie zrobił były burmistrz pan Piotr Łyżwa? Jeżeli są jakieś nieprawidłowości to należy to zgłosić odpowiednim instytucją i poczekać na kontrolę, powtarzam POCZEKAĆ, a nie medialnie sugerować, że mamy winnego. Uważam, że ten kto dużo krzyczy mało robi.
środa, 07.08.2019 17:01 autor: Mieszkanka Bielawy

Macie co chcieliście. "Będziecie siedzieć!".Widzieliście pewnie w tv kto wykrzykiwal te słowa?
środa, 07.08.2019 15:06 autor:

Lewaki dorwaly sie do koryta
środa, 07.08.2019 15:09 autor:

Zajadą gościa (dajcie nam człowieka a art się znajdzie)
środa, 07.08.2019 14:48 autor:

Zawsze miły, na korytarzu mówił Dzień dobry. Co to się porobiło. Szok