Kolejne zwycięstwo Lechji w Retro Lidze [FOTO]

środa, 21.8.2019 13:35 3529 5

Pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy po raz kolejny zagrali bardzo dobrze, zakończył się rewanżowy mecz Lechji Lwów (Dzierżoniów) z WKS 10 pp Łowicz.

18 sierpnia w Dzierżoniowie biało-zieloni 7-1 pokonali łowiczan, chociaż do przerwy prowadzili tylko 1-0. Pierwszą bramkę dla Lechji zdobył w 12 minucie meczu Paweł Sibik - były reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w Korei/Japonii. Przewaga dzierżoniowian była duża, jednak więcej bramek w pierwszej części gry już nie było.

Tuż po przerwie, w 47 minucie, drugiego gola dla Lechji zdobył po składnej akcji Adam Charciarek, a w 55 minucie, po strzale Bartosza Świgonia było już 3-0. Do tej chwili goście stawiali jeszcze opór, jednak po bramce zdobytej w 64 minucie - ponownie przez Pawła Sibika - stracili wiarę w dobry dla siebie rezultat. W efekcie kolejne gole - w 68 minucie Przemysława Natkańskiego (po pięknym strzale z woleja), w 72 minucie Łukasza Kresy i w 77 minucie ponownie Bartosza Świgonia. "Dziesiątacy" honorowego gola zdobyli w 90 minucie gry, a jego autorem był Michał Cicherski.

Niedzielny mecz, który dedykowany był pamięci Sławomira Banasia, rozpoczął się od minuty ciszy. Lechici wnieśli na murawę zdjęcie zmarłego niespodziewanie przyjaciela, a na boisko weszli z czarnymi opaskami na rękawach.

Bramki: 1-0 Sibik (12), 2-0 Adam Charciarek (47), 3-0 Świgoń (55), 4-0 Sibik (64), 5-0 Natkański (68), 6-0 Ł. Kresa (72), 7-0 Świgoń (77), 7-1 Cicherski (90)

Lechja: Grzywiński (cały mecz) – Nowaczyk (cały mecz), Kobryń (cały mecz), Orchowski, Sibik – Adam Charciarek, Artur Charciarek, Nachowiak, Natkański – Ł. Kresa, Rojek (grali także: Świgoń, Orliński, Przygocki, Bielawski, Beniuk, Przewoźny)

WKS 10 pp: Włodarczyk – Cicherski, Brandt, Lepieszka, Płuszka, Romanowski, Cichal, Kapusta, Lelonkiewicz, Onichimowski, Paliwoda

Sędziowie: Kamil Ziobrowski, Krystian Cybruch, Saturnie Kosmowski