MKS 9: pływacy w Jeleniej Górze

poniedziałek, 21.10.2019 07:15 3268 7

W dniu 18.10.2019 roku, w Jeleniej Górze, odbył się po raz dziewiąty Karkonoski Puchar Sprintu, na 25m basenie. W zawodach udział wzięło ponad 400 zawodników z 30 klubów. Nasz klub reprezentowało 13 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii wiekowej 2011 i młodsi:

Gabriela Gendziel zdobyła trzy medale, dwa srebrne na dystansach 25m stylem grzbietowym (22,70) i 25m stylem klasycznym (25,58) oraz brązowy medal na dystansie 25m stylem dowolnym z czasem 19,41.

Julia Rybitwa zajęła piąte miejsce na dystansie 25m stylem dowolnym z czasem 21,16.

W kategorii wiekowej 2010:

Kornel Pisarski zdobył cztery medale, złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (44,19), srebrny na dystansie 25m stylem motylkowym (19,58) i dwa brązowe na dystansach 50m stylem dowolnym (41,47) i 25m stylem klasycznym (24,25).

Zuzanna Szel wywalczyła brązowy medal na dystansie 25m stylem motylkowym z czasem 21,61.

Sara Posełek, Maja i Martyna Matlak, Szymon Szaliński, Błażej Kiejda, Marcin Zienkiewicz, Oktawian Matusiak, Jan Ignatowski i Dominik Brodziński uzyskali dobre wyniki, poprawiając swoje rekordy życiowe.

W punktacji wielobojowej, w kategorii wiekowej 2011 i młodsi oraz w kategorii wiekowej 2010 Gabriela Gendziel i Kornel Pisarski zajęli drugie miejsca.

Uczestnictwo zawodników klubu w IX Karkonoskim Pucharze Sprintu zostało współfinansowane ze Środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.