Dominika Sztandera złotą medalistką Mistrzostw Europy

wtorek, 10.12.2019 11:00 6147 6

W dniach 04-08.12.2019 r. w Glasgow (Szkocja) odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Pływaniu.

Brała w nich udział dzierżoniowianka – Dominika Sztandera.

Reprezentantki Polski: Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz i Katarzyna Wasick zdobyły złoty medal i zostały mistrzyniami Europy w sztafecie 4×50m stylem zmiennym.

Sensacyjne zwycięstwo naszych zawodniczek to pierwszy w historii polskiego pływania złoty medal sztafety na największych imprezach międzynarodowych.

Polki ustanowiły nowy rekord Polski – 1:44.85, o 0,07 s pokonały Włoszki i o 0,11 s Rosjanki.

Dominika ponadto w konkurencji 50m st. klasycznym zajęła siódme miejsce w finale z czasem 30.29.

Sztafeta 4x50m st. dowolnym kobiet (Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz i Katarzyna Wasick) zajęła szóste miejsce.