MKS 9: Paweł Juraszek finalistą Mistrzostw Europy

wtorek, 10.12.2019 10:55 7257 11

W dniach 04-08.12.2019 roku, w Glasgow (Szkocja) odbyły się XX Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. W rywalizacji udział wzięło 531 zawodników z 49 państw. Nasz kraj reprezentowało 28 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala.

Paweł w starcie indywidualnym na dystansie 50m stylem dowolnym zajął 4. miejsce z czasem 20,97.

Sztafeta 4x50m stylem dowolnym w składzie Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski oraz Jakub Kraska zdobyła srebrny medal z czasem 1:23,74. Uzyskany czas jest nowym Rekordem Polski.

Sztafeta mix 4x50m stylem dowolnym (1:30,01) w składzie Paweł Juraszek, Jakub Kraska, Kornelia Fiedkiewicz oraz Katarzyna Wasick zajęła 4. miejsce. Uzyskany czas jest nowym Rekordem Polski.

Sztafeta 4x50m stylem zmiennym (1:35,01) w składzie Karol Stokowski, Tomasz Polewka, Marcin Cieślak oraz Paweł Juraszek oraz sztafeta mix 4x50m stylem zmiennym (1:40,10) w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Konrad Czerniak oraz Paweł Juraszek zakończyła rywalizację na eliminacjach.