MKS 9: Pływacy w Lubaniu

niedziela, 4.10.2020 19:45 1939 3

W dniu 02.10.2020 roku, w Lubaniu, odbyły się XIII Dolnośląskie Zawody o Puchar Burmistrza miasta Lubań, na 25m basenie. W zawodach udział wzięło ponad 170 zawodników z 19 klubów. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników w wieku 2010 i młodsi, podopieczni trenera Andrzeja Wojtala.

W kategorii wiekowej 2012 i młodsi:

Julia Rybitwa zajęła dwa czwarte miejsca na dystansach 25m stylem dowolnym (21,27) i 25m stylem grzbietowym z czasem 24,81.

W kategorii wiekowej 2011:

Gabriela Gendziel zdobyła trzy medale, złoty na dystansie 50m stylem grzbietowym (46,47), srebrny na dystansie 50m stylem klasycznym (51,28) i brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 41,99.

Szymon Szaliński na dystansach 50m stylem dowolnym (49,33) i 50m stylem grzbietowym (59,67) zajął kolejno siódme i dziesiąte miejsce.

Aleksander Cebula na dystansach 50m stylem dowolnym (49,76) i 50m stylem grzbietowym (58,43) zajął kolejno ósme i dziewiąte miejsce.

W kategorii wiekowej 2010:

Kornel Pisarski zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym (42,32). Na dystansie 50m stylem grzbietowym (44,39) zajął piąte miejsce a dystans 50m stylem dowolnym (37,99) zakończył na siódmym miejscu.

Zuzanna Szel na dystansie 50m stylem motylkowym (47,09) uplasowała się na piątym miejscu.

Błażej Kiejda rywalizację na dystansie 50m stylem klasycznym (52,13) zakończył na siódmym miejscu.

Sztafeta mieszana w kategorii wiekowej 2010 lat i młodsi, w składzie Gabriela Gendziel, Błażej Kiejda, Zuzanna Szel i Kornel Pisarski zajęła piąte miejsce na dystansie 4x50m stylem dowolnym (2:40,73).

W punktacji wielobojowej, w kategorii wiekowej 2011 Gabriela Gendziel  zajęła drugie miejsce.

Uczestnictwo zawodników klubu w się XIII Dolnośląskie Zawody o Puchar Burmistrza miasta Lubań zostało współfinansowane ze Środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.