Dzierżoniowska "Lechja Lwów" liderem Retro Ligi 2019! [foto]

poniedziałek, 8.7.2019 10:00 2068 1

Lechja Lwów (6 lipca) na gorącym terenie w Kozienicach wywalczyła komplet punktów, pokonując dotychczasowego lidera "WKS Grodno" 2-1.

Pierwsza część gry rozpoczęła się od składnych akcji biało-zielonych. W kierunku bramki gospodarzy strzelali: Dominik Chmielowiec, Marcin Nachowiak, Artrur Charciarek, Łukasz Kresa i Adam Charciarek, który był bliski zdobycia gola, jednak doświadczony golkiper WKS Grodno nie dał się zaskoczyć. Pod koniec pierwszej części gry dwie groźne sytuacje stworzyli kozieniczanie, ale w obu sytuacjach (w tym przy strzale Patryka Wójcika) Robert Grzywiński z Lechji był bezbłędny.

Na boisku było sporo składnej gry, nie brakowało też determinacji i sportowej walki. Poczynaniami kozieniczan zręcznie kierował ex-legionista Jacek Kacprzak, w Lechji bardzo dobrze w środku pola spisywali się Artur Charciarek i Marcin Nachowiak.

Po przerwie lechici znowu z wiarą ruszyli do ataku i dość szybko przyniosło to efekt. W 59 minucie gracz rezerwowy Maciej Rojek, po podaniu od Artura Charciarka, celnym strzałem z 16 metrów, oddanym wewnętrzną częścią stopy, umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W zespole biało-zielonych zapanowała euforia, która poniosła ich do dalszych ataków. 14 minut później, ponownie M. Rojek, który tym razem otrzymał podanie od Łukasza Kresy, znowu celnie kopnął piłkę do siatki gospodarzy i zrobiło się 0-2. Kozieniczanie próbowali odrabiać straty. W 84 minucie jeden z ich ataków przyniósł bramkę kontaktową. Strzelcem gola był Patryk Wójcik. Do końca gry emocji nie brakowało, ale wynik - ku wielkiej radości lechitów - już się nie zmienił.

Warto podkreślić naprawdę dobrą grę obu drużyn, determinację biało-zielonych, których do Kozienic przyjechało zaledwie 13, świetną organizację meczu przez gospodarzy oraz ich gościnność, a także solidne sędziowanie.

Wszyscy gracze biało-zielonych spisali się świetnie. Po przejechaniu blisko 1000 kilometrów dotarli do domów około godz. 4.00 nad ranem zmęczeni, ale wyjątkowo zadowoleni. Już jako liderzy Retro Ligi 2019.

le-lw

WKS Grodno - Lechja Lwów 1-2 (0-0), bramki: P. Wójcik (84) - M. Rojek (59, 73)

Lechja: Robert Grzywiński - Łukasz Nowaczyk, Mariusz Kobryń, Jerzy Orchowski, Marcin Orliński - Przemysław Natkański, Artur Charciarek, Marcin Nachowiak, Adam Charciarek - Łukasz Kresa, Dominik Chmielowiec, grali też Jarosław Kresa i Maciej Rojek (cały mecz rozegrali: Grzywiński, Kobryń, Artur Charciarek, Chmielowiec)

WKS Grodno: Daniel Wójcik, Mateusz Babula, Mateusz Liszewski, Mateusz Zając, Paweł Chołuj, Paweł Domański, Sławomir Pietrzyk, Sebastian Bartnik, Krzysztof Mastalerz, Maciej Wójcicki, Patryk Wójcik, Łukasz Grudzień, Jacek Kacprzak, Mateusz Wasita.