Piotr Stolarczyk zdobywcą brązowego medalu podczas Europejskiego Festiwalu Młodzieży

czwartek, 22.8.2019 12:45 4766 7

Wspaniałym sukcesem zakończył reprezentant powiatu dzierżoniowskiego swój start w Europejskim Festiwalu Młodzieży, który odbył się w Azerbejdżanie.

Pochodzący z Bielawy Piotr Stolarczyk, trenujący wcześniej w ZKS Bielawianka, a obecnie w Unii Racibórz, zdobył brązowy medal w zapasach (-51 kg w stylu klasycznym).

W klasyfikacji medalowej EYOF 2019 Polska, na 49 krajów, zajęła 9. miejsce. Wygrała Rosja – 66 medali (28-17-21), przed Wielką Brytanią – 25 medali (11-12-2) i Turcją – 27 medali (11-6-10).

Do tej pory najlepszym dla Polski Olimpijskim Festiwalem Młodzieży Europy był ten z 1999 roku w Danii. Nasi reprezentanci zdobyli tam 15 medali (3-4-8), a teraz, przy takiej samej liczbie krążków, złotych było aż 6! Wielkie gratulacje dla Piotra Stolarczyka i całej reprezentacji kraju!