komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Sygnalizacja świetlna zamiast ronda na drodze Dzierżoniów - Bielawa?

czwartek, 24.9.2020 10:00 , komentarze: 56 , odsłony: 16934
kategorie artykułu:

W przyszłym roku rozpocznie się budowa obwodnicy Dzierżoniowa na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 (ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie, wyjazd w kierunku Bielawy) do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 383 (droga Dzierżoniów-Pieszyce). Inwestycja będzie kosztować ponad 40 milionów złotych. Szacunkowy koszt budowy całej obwodnicy Dzierżoniowa wynosi niemal 160 mln złotych. CZYTAJ: Jest umowa na II etap obwodnicy Dzierżoniowa [WIDEO].

Wydane w 2012 roku pozwolenie na budowę II etapu obwodnicy Dzierżoniowa obejmowało swoim zakresem m. in. budowę skrzyżowania obwodnicy Dzierżoniowa z drogą wojewódzką nr 384 w ciągu ul. Batalionów Chłopskich (wyjazd z Dzierżoniowa w kierunku Bielawy) w formie ronda, w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej nr 341. Czy kolej dla Bielawy wymusi zmianę projektu z 2012 r. i zamiast ronda na drodze Dzierżoniów - Bielawa powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną? Patrz: Szlaban kolejowy na obwodnicy Dzierżoniowa.

 - 11,8 km to docelowa długość całej drogi (red. obwodnicy Dzierżoniowa). Odcinek ujęty w II etapie inwestycji ma długość 2,81 km. Projekt obejmuje budowę ronda w ciągu ul. Batalionów Chłopskich, za którym obwodnica przecina czynną od zeszłego roku linię kolejową nr 341 relacji Dzierżoniów – Bielawa Zachodnia. Z uwagi na fakt, że zezwolenie na realizację tej inwestycji zostało wydane na koniec 2012 r., wykonawca jest upoważniony do optymalizacji rozwiązań projektowych tak, aby odpowiadały aktualnym warunkom przestrzennym i stanowi prawnemu, a także by uwzględniały najnowsze rozwiązania i praktyki w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na dziś nie możemy jeszcze określić, czy i w jakim zakresie projekt będzie optymalizowany. Ostatnią część obwodnicy Dzierżoniowa stanowić będzie odcinek od skrzyżowania z DW 382 (teren gminy Piława Górna) do DW 384 (ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie). Nie ma jeszcze ustalonego harmonogramu realizacji tej inwestycji - informuje Doba.pl Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Lokalna społeczność liczy na sprawny przebieg prac i mądre rozwiązania dla kolidujących ze sobą problemów. Miejmy nadzieję, że uda się pozyskać środki finansowe na III etap i w najbliższych latach będziemy się cieszyć nową drogą, która stworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego naszego powiatu.

 

Wasze komentarze

Wiadukt drogowy nad torami, tylko wiadukt załatwi sprawę.
czwartek, 01.10.2020 11:45 autor: Jan 60

Światła spowodują duże korki na drodze Bielawa-Dzierżoniów. Rondo lepsze.
czwartek, 01.10.2020 08:00 autor: PKP

Plany i zezwolenia na budowę obwodnicy Dzierżoniowa były już w 2012 roku Odbudowę kolei zatwierdzono w 2017/18 rok. dlaczego koli nie przystosowała swojej trasy do przyjętych ustaleń z 2012 roku
niedziela, 27.09.2020 18:19 autor: oko

kuriozum....to tylko w PISlandii - podporządkować obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej dla 5-cio osobowego tramwaju, chore, wymyślił to chyba podobny do Dyzia Morawieckiego Dyzio Wild w jednym organie zwanym wojewódzki zarząd dróg i kolei w łapkach PIS - Orwelll by tego nie wymyślił. Dodatkowy "atut" to drobne kilkadziesiąt milionów, które podrażają inwestycję, wydłużenie w czasie o parę skromnych latek, zatrzymanie ruchu w korkach i emisja kilogramów CO2 - śmieszne, gdyby nie żałosne nieudacznictwo
piątek, 25.09.2020 09:51 autor: senga

Pełna zgoda
piątek, 25.09.2020 12:01 autor:


Proponuję pojechać do Łagiewnik i zobaczyć sukcesy sygnalizacji świetlnej..
piątek, 25.09.2020 18:04 autor: autor

Jeszcze nie wiadomo jakie będzie rozwiązanie, a doba.pl już jątrzy licząc na tanią sensację i kolejną falę hejtu pod tą intrygą. Już pisałem nie raz. Jest to dziennikarstwo w najgorszym wydaniu!
piątek, 25.09.2020 22:21 autor:

TAK SAMO JEST Z DOMEM SENIOR + PRZY UL.ŚWIDNICKIEJ 35-PRAWIE MIESIĄC CZASU WINDA JEST NIECZYNNA.PANI DYREKTOR JEST BEZRADNA A STARSZE I NIEPEŁNOSPRAWNE OSOBY MUSZĄ SI Ę CZOLGAĆ NA WYŻSZE PIĘTRA I NIKOGO TO NIE OBCHODZI
czwartek, 24.09.2020 13:56 autor: BALLADYNA

oj.... wyrzucony pan Ś?
czwartek, 24.09.2020 15:34 autor:

Już jeden POstKOmunistyczny geniusz zrobił światła w Łagiewnikach.
czwartek, 24.09.2020 11:58 autor: Oko proroka

To dlatego zrobili z tego Einsteina starostę.
czwartek, 24.09.2020 20:02 autor: Oko proroka

przecież tam spokojnie da się wcisnąć rondo - jedynie co trzeba zrobić to sygnalizację i odpowiednie pasy. po prostu trzeba stworzyć dość długi prawo skręt przed szlabanem ze światłem stop (i szlaban) od strony DDZ.
przygotować lewoskręt przed rondem też długi i ze światłem stop od strony Bielawy. przygotować długi pas jazdy na wprost dla jadących od strony Piławy również ze światłem stop przed rondem. od strony Pieszyc nic nie trzeba robić bo będzie szlaban. Ten problem jest banalny do ogarnięcia. wystarczy chcieć. nie da się tu publikować zdjęc to był to narysował dla tych co nie zrozumieli. Wszak szlaban opuści się na 3 minuty 4/5 razy dziennie. trzeba zastosować rozwiązanie niestandardowe ale uzyteczne
czwartek, 24.09.2020 21:58 autor: Hubert


100 % Racji ! Wszystko sie zgadza
piątek, 25.09.2020 17:28 autor:

Tylko wiadukt!!! Na światłach będzie trzeba poczekać, gdy się trafi na szynobus, ale w końcu się doczeka. Natomiast z rondem może być różnie. Trzeba starać się o wiadukt!
piątek, 25.09.2020 12:15 autor:

W całej rozciągości popieram autora ,,SENGA,,.Tylko rondo zda tam egzamin.Swiatła będą powodować korki.Wystarczy że sknocono Centrum Przesiatkowe.Brak dojazdu pod drzwii poczekalni dla osób starszych i niedołężnych oraz brak podjazdu dla wózków inwalidzkich pełna żenada.
piątek, 25.09.2020 10:40 autor: Pasażer pełnosprawny ale z ciężk

KTO widzi problem przy wyjazdach z miasta ystawic znak ODWOLUJACY KODEKS DROGOWY a problem sam sie rozwiaze
piątek, 25.09.2020 10:32 autor: AUTOR

ja prdle - robia z nami co chcą- światła=korki
czwartek, 24.09.2020 20:52 autor:

proponuję światła dla pociągu
czwartek, 24.09.2020 21:35 autor: miś

To jest cały nowoczesny Dzierżoniów
czwartek, 24.09.2020 17:21 autor: Senior

a nie pisowski zarząd dróg i kolei?
czwartek, 24.09.2020 18:09 autor:

RONDO , będzie git!
czwartek, 24.09.2020 18:07 autor: Mieszkaniec p.D.

ABSOLUTNIE Rondo.Co za debil wymyślił na tej trasie światła?
czwartek, 24.09.2020 15:25 autor:

No dokładnie,,,,Śmiech na sali
czwartek, 24.09.2020 17:42 autor:

Tylko rondo. Tam jest dużo miejsca. Kto mógł pomyśleć, aby tam dać światłą. Zapraszam na światła na Kościuszki i Świdnicką w godzinach 15-16. Stoi się po 4 zmiany świateł.
czwartek, 24.09.2020 16:03 autor: Expert

Za poroniony pomysł kolei dla Bielawy z której korzysta 5 osób w porywach, reszta będzie stała w kilometrowych korkach. Tego siwego pędzelka ktoś już niedługo rozliczy z politykierstwa i skończy się przerost formy nad treścią
czwartek, 24.09.2020 12:42 autor:

Hahahahahahaha za dwa lata będą ryć asfalt i budować rondo i ktoś przytuli z 1,5 miliona kasa jest kasa ;)
czwartek, 24.09.2020 15:19 autor: Rondo

Witajcie korki!
czwartek, 24.09.2020 14:10 autor:

Wystarczy popatrzyć jakie są korki i jeszcze to tego skrzyżowanie kolizyjne czy was już doszczętnie poje.... tylko wiadukt
czwartek, 24.09.2020 11:40 autor: ...

160mln?!
To ponad 2x tyle ile sasin przewalił na wybory, które się nie odbyły
czwartek, 24.09.2020 12:50 autor:

ZOSTAŁY ŚWIATŁA Z BIELAWY Z DROGI NA PIESZYCE TO TE ZAŁOŻĄ ???
czwartek, 24.09.2020 12:38 autor:

SWIATŁA OZNACZJĄ KORKI !
czwartek, 24.09.2020 11:54 autor: