komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 3 grudnia 2020

Franciszka, Ksawerego

Głośny koncert w Górach Sowich?

piątek, 25.9.2020 12:30 , komentarze: 54 , odsłony: 22499
kategorie artykułu:

Mieszkańcy informują naszą redakcję, że w Górach Sowich ma odbyć się koncert prawdopodobnie muzyki elektronicznej. W jednym z miejsc mają być już rozłożone sceny i mocno zaawansowane przygotowania do imprezy. Lokalna społeczność uważa, że zbyt duży hałas i głośna muzyka mogą zaszkodzić zwierzętom żyjącym w lesie. Na jednym z portali społecznościowych czytamy, że impreza nosi nazwę Redstone Gathering Vol.2 festiwal, a jej celem jest bliskie spotkanie z fauną i florą dzikiego, niezbadanego i urokliwego podnóża Gór Sowich.

- Nikt z organizatorów nie zwrócił się z zapytaniem o koncert do Nadleśnictwa Świdnica. Jedyne informacje jakie do nas dotarły to te przekazane drogą pantoflową. Nie mamy również informacji w jakiej formie jest organizowana ta impreza, jakie będzie nagłośnienie. Jeśli całość organizowana jest poza gruntami Lasów Państwowych nie mamy również wpływu na organizatorów - mówi Malwina Boncol z Nadleśnictwa Świdnica.

Negatywnie do wydarzenia podchodzi Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, który został poinformowany przez organizatorów o planowanej imprezie.

- Organizatorzy pytali Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych w sprawie koncertu na działkach położonych przy granicy Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Opinia DZPK była negatywna, o czym również poinformowaliśmy Urząd Gminy w Pieszycach. Organizacja tego typu imprez w parku krajobrazowym, jak również w jego bezpośrednim sąsiedztwie oceniam bardzo negatywnie. Jeżeli chce się organizować podobnego typu imprezy, to najpierw powinno się rozmawiać o organizacji z poszczególnymi stronami, a nie ogłaszać najpierw w internecie i mimo negatywnej opinii próbować doprowadzić do jej realizacji. Organizatorzy deklarowali poszanowanie poszanowania środowiska naturalnego. Jednak naszym zdaniem organizacja tego typu imprezy i to w tym miejscu będzie ze względu na hałas negatywnie oddziaływała na faunę parku krajobrazowego - stwierdza Leszek Mazur z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział w Wałbrzychu.

Do sprawy odniósł się również Urząd Miasta i Gminy Pieszyce, który poinformował organizatora o formalnościach, które powinien spełnić, aby wydarzeni mogło się legalnie odbyć.

- Organizator wydarzenia kontaktował się z Urzędem Miasta i Gminy w Pieszycach z pytaniem o możliwość organizacji wydarzenia. Ze względu na fakt, że właścicielem terenu nie jest Gmina Pieszyce, organizator został poinformowany o formalnościach, które powinien spełnić, aby wydarzeni mogło się legalnie odbyć. Powinien również powiadomić stosowne służby. Nie będąc organem właściwym do wydania pozwolenia skierowaliśmy organizatora raz – do właścicieli terenów, dwa, to Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Do wiadomości otrzymaliśmy stanowisko Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, z negatywną opinią na temat organizacji imprezy, które w naszej ocenie jest jednoznaczne i wyraźne. Organizator wydarzenia powinien zaniechać takiego działania, a nie dążyć do jego organizacji. Trudno tutaj mówić tylko o braku zgody odpowiednich służb, która powinna być rozpatrywana raczej w kontekście wyraźnego sprzeciwu - informuje pieszycki magistrat.

Liczymy, że zgodnie z zapowiedzią zostanie poszanowane środowisko naturalne i zostawiony porządek po festiwalu, tak by inne osoby mogły korzystać w pełni z uroków naszych gór i okolic.

 

Wasze komentarze

No i w miarę upływu czasu- rzecz tego "festiwalu" się rozwidnia:
to chyba jednak był festiwal " n a d z i k o " ( pono był nawet kontrolnie radiowóz z Bielawy i co nieco poustalano...). Gmina też nie akceptowała tego "wydarzenia" ( i ulga) a Nadleśnictwa nawet nikt z organizatorów nie powiadomił . Czeski film i arogancja ( ignorancja też) ale szkody od hałasu przez dwie d o b y trwać będą d ł u g o. Ciekawe co na to władze,którym płaci się pensje za działania na rzecz ochrony środowiska.
" wk...wiony jeleń".
poniedziałek, 28.09.2020 11:34 autor: rumun

Takie imprezy powinny sie odbywac nawet pare razy w roku !!! Wkoncu mamy góry rekreacyjno turystyczne i powinnismy ściągać jak najwiecej ludzi!!!
sobota, 26.09.2020 11:24 autor: Misiek

Niech se grano ale na stadionach.
niedziela, 27.09.2020 17:51 autor: Lechia Nerka

Chyba że u pana w ogrodku
sobota, 26.09.2020 16:49 autor:


"Prywimityw", to napisał ten komentarz.
sobota, 26.09.2020 14:57 autor: autor

mów / pisz za siebie!
sobota, 26.09.2020 15:13 autor: Racja

DZPK bardzo się przejmuje jakimś koncertem,który nie przyniesie aż tak wiele szkód jak masowa wycinka drzew w Górach Sowich i nie tylko.Mieszkamy w rejonie bardzo zagrożonym zanieszczyniami powietrza,a przecież wiadomo ze każde drzewo produkuje tlen.Dlaczego DZPK nie interweniuje w tej tak ważnej dla każdego z nas sprawie?
niedziela, 27.09.2020 12:52 autor: Jamal

Idiotyczne tłumaczenia pani rzecznik Nadleśnictwa Świdnica razi mózg i oczy.Trzeba wychynąć nos za biurka,pojechać w tzw. teren i sprawdzić.To po pierwsze,po drugie gdy mój sąsiad za ścianą przez trzy dni puszcza głośną muzykę po godz.22 to dzwonię na policję.A co mają zrobić zwierzęta gdy ich prawny opiekun czyli Lasy Państwowe je olewają tylko uciekać.Przecież ta impreza dzieje się w bliskim sąsiedztwie ostoi zwierzyny leśnej i co na to Lasy Państwowe ?ano nic!Umywają ręce jak Piłat,
piątek, 25.09.2020 18:04 autor: miłośnik Gór Sowich

myśliwi, rajdy, motocrossy, quady, domy budowane w sercu lasu... nie ma problemu
Dwa dni muzyki i fajna atmosfera... to ich boli
polskie kato hipokryci
niedziela, 27.09.2020 21:37 autor: papa

W Polsce już nic nie można. Halloween nie, muzyka w lesie nie bo drzewa i ptaki. A czy ptaki nie za głośno śpiewają o 4 rano? Przecież cisza nocna.
sobota, 26.09.2020 21:17 autor: Asd

zgadza sie w 100 %
niedziela, 27.09.2020 15:38 autor:

Zakazać wszystkiego, bo pliszka nie może się wyspać! Banda ciemniaków.
niedziela, 27.09.2020 13:09 autor:

Teraz, kiedy odbywa się rykowisko jeleni i muflonów? Skandal!!! Gdzie są władze Pieszyc, wszak to na ich terenie ma się to to odbyć? Gdzie są radni???? A , zapomniałem, pewnie składają gdzieś kwiaty albo się modlą.
piątek, 25.09.2020 15:04 autor:

Najlepszy komentarz .... pozdrawiam
niedziela, 27.09.2020 11:21 autor:

Las to nie miejsce na imprezy techno i inne odłamy tej muzyki. I kropka.
sobota, 26.09.2020 21:06 autor:

nawet w lesie juz nic nie mozna dzrzewa sie beda baly
sobota, 26.09.2020 19:21 autor:

Do hilife niech idą
piątek, 25.09.2020 13:55 autor:

ta impreza to nie wiejskie techno jak w hilfe!
sobota, 26.09.2020 12:44 autor: heeh

Dokładnie to samo
sobota, 26.09.2020 19:53 autor: Hg

kto wydaje zgodę na takie imprezy?! szkoda słów...
sobota, 26.09.2020 15:05 autor:

przełożyc termin na około 15-20 sierpień
sobota, 26.09.2020 11:37 autor:

Ryk rajdowych samochodów nie szkodzi zwierzętom? Niedziela 20.09 20 rajd do godz.18.00 droga w okolicach Sokolca ,Rzeczki Ludwikowic zamknięta. 4.10.20 48 rajd Świdnicki KRAUSE--znowu to samo.Rozumiem że są pasjonaci tych sportów,ale można by pomyśleć nad innym miejscem.
piątek, 25.09.2020 19:45 autor: mieszkoniec

Radni Pieszyc, jak zwykle, nic nie wiedzą.
piątek, 25.09.2020 15:06 autor:

Psylocyby dobrze obsypały, to impreza psy-trance będzie udana. Byleby z poszanowaniem dla mieszkańców lasu i przyrody. Organizatorzy festiwalu psy-trance Goa Dupa w Bieszczadach jakoś znaleźli kompromis.
sobota, 26.09.2020 03:05 autor: Rumcajs

Nie koncert lecz zaplanowany na trzy dni festiwal (od pt do ndz). To jakiś koszmarny żart. Inwestor, który od lat mami wszystkich wizją budowy wyciągu zaczyna teraz organizować jakieś komercyjne hucpy w górach. Skandal.
piątek, 25.09.2020 14:24 autor: Wesoły Muflon

sPO KO i tak to zrobia
piątek, 25.09.2020 15:28 autor:

Jaka jest nazwa tego eventu, gdzie są jakieś informacje? Ktoś coś ?
piątek, 25.09.2020 16:58 autor: TechnoPower

wczoraj, 13 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
1
wczoraj, 15 godz temu
1