Pracowity weekend zapaśników IRON BULLS Bielawa

poniedziałek, 30.11.2020 09:30 402 0

W dniach 27-29.12 w Boguszowie odbył się XV Międzynarodowy Turniej Heros Lady Open oraz Turniej Nadzieji Olimpijskich. W zmaganiach uczestniczyło 100 zawodniczek z Czech, Chorwacji, Włoch oraz Polski.

UKS IRON BULLS Bielawa reprezentowały – Klaudia Kutyba 39kg, Tamra Dorosz 46kg, Weronika Wierzbicka 48kg, Nikola Kucyk 53kg, Patrycja Smaczyńska 61kg.

Najlepiej zaprezentowały się Patrycja Smaczyńska, Wiktoria Wierzbicka oraz Klaudia Kutyba, które zdobyły brązowe medale. V miejsce wywalczyła Tamara Dorosz. W walkach eliminacyjnych odpadła Nikola Kucyk.

- To był ostatni start naszych zawodniczek w tym sezonie. Dzięki wielkiej determinacji zawodniczek, kadry trenerskiej oraz sponsorów udało nam się wyjechać 30 razy na zmagania w Polsce i za granicą. Zdobyliśmy medale Mistrzostw Polski w każdej grupie wiekowej – powiedział Stanisław Warchoł.

W tym samym czasie w Zgierzu odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w których rywalizowało 242 zawodników z 60 klubów.

UKS IRON BULLS Bielawa reprezentowali Tymoteusz Wondraszek oraz Oskar Janeczek.

W zmaganiach kat. 75kg Oskar Janeczek dwukrotnie wygrywał swoje pojedynki oraz dwukrotnie musiał uznać wyższość swoich przeciwników. Ostatecznie uplasował się na X pozycji.

Natomiast w kat. 38kg Tymoteusz Wondraszek wygrał jeden pojedynek oraz dwa razy schodził pokonany z maty. Rywalizację ukończył na XV pozycji w kraju.

- Tegoroczne Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie. Widać było głód pojedynków u zawodników. Cieszę się, że mogliśmy godnie reprezentować nasz klub i miasto w tak prestiżowych zawodów – mówi Norbert Warchoł

Wyjazdy współfinansowane ze środków UM w Bielawie.