Świetny występ sumitów na zakończenie sezonu

czwartek, 17.12.2020 14:10 1015 0

W dniach 11-12 grudnia w Krotoszynie odbył się Puchar Polski Kadetów i Młodzików w Sumo. W zmaganiach uczestniczyło 180 zawodników z 23 klubów.

Z Powiatu Dzierżoniowskiego wystąpili – Weronika Smaczyńska oraz Patrycja Smaczyńska UKS IRON BULLS Bielawa oraz Wiktoria Szeliga, Mariusz Konieczny MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

Najlepiej zaprezentowała się Weronika Smaczyńska, która wywalczyła dwa złote medale w grupie kadetek w kat. 60Kg oraz 65kg. Złotymedal w kat. młodzików +75kg oraz brązowy w kat. kadet 95kg, wywalczył Mariusz Konieczny. Dwa brązowe medale w grupie kadetek w kat. 60Kg oraz 65kg wywalczyła Wiktoria Szeliga. V i IX lokata przypadły Patrycji Smaczyńskiej.

W klasyfikacji klubowej UKS IRON BULLS Bielawa uplasował się na III pozycji w grupie kadetek.

Kończymy sezon z przytupem. Druga połowa zmagań była na prawdę szalona. Tydzień w tydzień rywalizowaliśmy na różnych szczeblach z różnymi grupami wiekowymi w różnych dyscyplinach. Myślę jednak, że ten sezon pokazał jak wiele radości w życiu człowieka sprawia uprawianie sportum możliwość uczestnieczenia w zawodach i obozach sportowych – mówi Norbert Warchoł.

Podziękowania dla lokalnych władz samorządowych oraz sponsorów.