Piława Górna: Hat trick u rywali

piątek, 24.9.2021 14:24 1653 1

W niedzielne przedpołudnie „Piławianka” spotkała się na wyjeździe z „Bielawianką II”. Mimo wczesnej pory mecz nie należał do nudnych... Drużyna prowadzona przez Tomasza Idziaka pojechała bronić pozycji lidera, a gospodarze bardzo chcieli pokrzyżować im plany.

Piławianie wychodzili na boisko mocno zmotywowani, jednak to drużyna z Bielawy strzeliła pierwszego gola. „Bielawiankę” wyprowadził na prowadzenie Seweryn Ślepecki. Zawodnicy z Piławy Górnej szybko jednak podnieśli się po stracie i zaraz później Michał Sienicki ustanowił remis. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę „Piławiance” za sprawą Pawła Soboniaka udaje się wyjść na prowadzenie.

Po przerwie piławianie ruszają do ataku, żeby zapewnić sobie bezpieczny wynik. Kornel Busch już w 50. minucie podwyższa do 3:1, a od razu po nim dwie kolejne bramki strzela Michał Sienicki, ustanawiając tym samym hat tricka i piławianie prowadzą już bezpieczne 5:1. Kolejnego gola strzela Tomasz Piątkowski, były zawodnik gospodarzy.

Drużyna „Bielawianki II” zdołała odpowiedzieć jeszcze jedną bramką, zdobytą przez Arkadiusza Paszkowskiego, ale to wszystko, na co tego dnia było stać gospodarzy. „Piławianka” wygrywa 6:2 i tym samy umacnia się na pozycji lidera. Gratulacje i powodzenia!

Skład: Michał Łuczak, Paweł Soboniak, Adrian Słabosz, Łukasz Sienicki, Adrian Sobieszek, ‌Damian Kucharski, Łukasz Kucharek kpt., Kornel Busch, Karol Bohajczuk, Tomasz Piątkowski, Michał Sienicki. Zawodnicy rezerwowi: Łukasz Burszowski, Michał Jarmużek, Andrzej Więch, Marcin Młot, Kacper Tubicz, Maksym Tatuśko