Martyka, Smaczyńska, Stec z medalami Pucharu Polski w sumo

niedziela, 4.12.2022 07:30 627 1

W dniach 2-3.12.2022 w Krotoszynie odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo.

W zawodach udział wzieło 100 zawodników z 20 klubów.

W zmaganiach wystartowały najbardziej doświadczone zawodniczki, które aspirują do wyjazdów na Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata w Sumo – Weronika Smaczyńska, Paulina Martyka oraz Magda Stec.

Pierwsze w zmaganiach wystartowały nasze juniorki Weronika Smaczyńska oraz Magda Stec, które zdobyły po dwa brązowe medale.

W zmaganiach Seniorek do kolażenek dołączyła Paulina Martyka, która zdobyła dwa brązowe medale. W zmaganiach Seniorek Weronika Samczyńska oraz Magda Stec zdobyły brązowy medal i uplasowały się na V pozycji.

Trenerzy cieszą się, że dziewczyny po raz kolejny wracają z medalami dużej imprezy w kraju. Zawody w Krotoszynie to pierwsza eliminacja do najważniejszych startów w 2023 roku.

Wspierają nas Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Festa Sport.