Konkurs Palm Wielkanocnych i przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego w Niemczy

czwartek, 9.3.2023 08:30 244 2

Dyrektor NOK Zaprasza na Jarmark Wielkanocny oraz do udziału w konkursie Palm:

Kiedy na niebie coraz więcej błękitu, a spod roztapiających się śnieżnych czap leżących jeszcze gdzieniegdzie zaczynają zaglądać przebiśniegi, a czasem krokusy i żonkile, to znak, że zbliża się wiosna, a wraz z nią Wielkanoc. W tym roku przypada ona dokładnie w niedzielę 9 kwietnia. Jednak wielu z nas przygotowując się do tego święta, upamiętnia inne ważne wydarzenie – wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzień ten nazywamy Niedzielą Palmową (Niedzielą Męki Pańskiej). Na znak pamięci o tym ważnym dla chrześcijan wydarzeniu, w wielu miejscach w całej Polsce organizowane są konkursy na najpiękniejszą, największą czy najwyższą palmę wielkanocną. Podobny konkurs organizuje również w Gminie Niemcza, Niemczański Ośrodek Kultury.

Konkurs jest jednym z elementów przygotowań do organizacji Niemczańskiego Jarmarku Wielkanocnego, który zaplanowany został na 2 kwietnia 2023 roku, czyli dokładnie na Niedzielę Palmową. Podczas Jarmarku wszyscy odwiedzający będą mieli okazję zaopatrzyć się w produkty regionalne, które mogą się okazać niezbędne przy przygotowaniu wielkanocnego śniadania.

 Najmłodsi będą mogli pomóc w przyozdabianiu Niemczańskich Pisanek, a także wziąć udział w zabawie w poszukiwania Złotej Pisanki.

 Wszystkich chętnych do udziału w Konkursie Palm Wielkanocnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się TUTAJ i zapraszamy do udziału.

Zapraszamy również wszystkich chętnych wystawców, którzy chcieliby wziąć udział w Jarmarku Wielkanocnym do zgłaszania się do organizatora: Niemczański Ośrodek Kultury, tel. 74 837 60 03, 665 835 350, e-mail: nok@nok.niemcza.pl.

UMiG Niemcza

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

jajcarz czwartek, 09.03.2023 15:31
To w końcu kto zaprasza? Dyrektor, burmistrz, czy podatnik?
Mam dość propagandy! sobota, 11.03.2023 23:55
Jak to, jednogłośnie Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski,...