komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Korzystasz z karty kredytowej? Dowiedz się, czym jest grace period

środa, 7.8.2019 15:02 , odsłony: 1156
kategorie artykułu:

Termin ten tylko pozornie wiąże się ze skomplikowanym zagadnieniem. Warto jednak mieć świadomość, co tak naprawdę oznacza, ponieważ odnosi się on do korzyści dla posiadacza karty kredytowej. W artykule omawiamy ważne kwestie związane z grace period, między innymi, to kiedy tak naprawdę ono obowiązuje.

Grace period – co kryje się pod tym terminem?

Inne określenie tego zagadnienia to okres prolongaty. Związany jest on z kartą kredytową, w ramach grace period można bowiem pożyczyć pieniądze bez konieczności regulowania odsetek. To jeden z plusów posiadania takiej karty, powód, dla którego wiele osób decyduje się właśnie na tę, a nie inną formę.

Jaki okres obejmuje to rozwiązanie? Grace period, czyli okres bezodsetkowy, inaczej okres odroczenia spłaty kredytu na karcie kredytowej, to czas od ostatniego dnia okresu rozliczeniowego karty kredytowej do dnia, w którym bank wymaga spłaty takiego zadłużenia.

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że nie wszystkie czynności zaliczają się do okresu bezodsetkowego. W jego skład wchodzą m.in. transakcje bezgotówkowe – popularne płatności kartą kredytową. Nie zalicza się tutaj jednak wypłacania pieniędzy z bankomatów. Ponieważ odsetki pobierane są automatycznie.

Karta kredytowa i grace period – ile dokładnie wynosi?

Wszystko zależy od tego, w jakim czasie bank wymaga spłaty zadłużenia. Okres prolongaty (grace period) może wynosić np. 24 dni wtedy, gdy bank oczekuje spłaty zadłużenia w ciągu 24 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego.

Niekiedy jednak okresem bezodsetkowym nazywany jest także dodatkowo czas okresu rozliczeniowego łącznie z grace period. Wtedy mówi się nawet, że najdłuższy czas prolongaty wynosi 54 dni, kiedy transakcja zawarta została w pierwszym dniu okresu rozliczeniowego.

Grace period to przede wszystkim korzyść dla posiadaczy karty kredytowej. Klient, który spłaci swoje zobowiązanie przed jego zakończeniem, nie będzie musiał płacić odsetek od kredytu. I nie zostanie on obciążony kwotą naliczoną od dnia transakcji do dnia całkowitej spłaty kredytu. Dlatego warto korzystać z takiego udogodnienia, które przygotowane zostało z myślą o dobru każdego klienta banku.

Oto dlaczego karta kredytowa to produkt, którym warto się zainteresować! Trzeba mieć także na uwadze, że do tego dochodzą różne inne korzyści. Przykładowo w Santander Consumer Banku można otrzymać kartę kredytową z atrakcyjnym RRSO i to zupełnie bez wychodzenia z domu. A decyzję kredytową można otrzymać nawet tego samego dnia, w którym złożyło się wniosek.

 
niedziela, 12.7.2020 09:30
2
wczoraj, 22 godz temu
1
sobota, 11.7.2020 15:45
2
sobota, 11.7.2020 11:19
1
piątek, 10.7.2020 11:40
czwartek, 9.7.2020 14:37
środa, 8.7.2020 19:30
13
środa, 8.7.2020 14:00
8
poniedziałek, 6.7.2020 20:15
13
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar