wtorek, 10 grudnia 2019

Julii, Danieli

KS Bielawianka Bester Bielawa podejmowała MKS Ikar Legnicę

wtorek, 19.11.2019 15:36 , komentarze: 1 , odsłony: 364

W sobotę 16 listopada w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie odbył się mecz siódmej kolejki o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy KS Bielawianka Bester Bielawa, a MKS Ikar Legnica. Było to starcie czwartej (Bielawianka) oraz dziewiątej drużyny (Legnica) ligowej tabeli. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Legnicy, którzy prowadzili w pierwszym secie do stanu 14:17. Wtedy na zagrywce pojawił się atakujący bielawskiej drużyny Patryk Pruchniewski. Dzięki jego zagrywkom drużyna Bielawianki zdobyła osiem punktów z rzędu, wyszła na prowadzenie i ostatecznie wygrała pierwszą odsłonę 25:20. Końcówka pierwszego seta wyraźnie podłamała przyjezdnych. Dobra organizacja gry oraz skuteczność w ataku doprowadziły gospodarzy do zwycięstwa w drugiej partii 25:18. Trzeci set od samego początku był grany pod dyktando siatkarzy z Bielawy. Zakończył się on wynikiem 25:20. Wynik meczu to 3:0 dla KS Bielawianki Bester Bielawa.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący Bielawianki Patryk Pruchniewski. Po siódmej kolejce drużyna Bielawianki awansowała na 2. pozycję w tabeli 4. grupy II Ligi piłki siatkowej mężczyzn.

Już teraz zapraszamy na kolejny mecz bielawskich siatkarzy, który odbędzie się 7 grudnia 2019 o godzinie 18:00. Przeciwnikiem KS Bielawianki Bester Bielawa będzie zespół MKST Astra Nowa Sól. Bielawianka swoje mecze rozgrywa w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie przy ul. Grota Roweckiego 6.