LKS Atom Boxmet Dzierżoniów: II seria Pucharu Polski za nami

poniedziałek, 20.5.2019 07:05 1273 0

W dniach 11-12 zawodnicy LKS Atom Boxmet Dzierżoniów startowali w kolejnej edycji Pucharu Polski, która tym razem rozegrana została w Gostyniu.

1️⃣W sobotę zawodniczki zmierzyły się z jazda indywidualną na czas. W gronie juniorek młodszych na 35 pozycji sklasyfikowana była Joanna Wodnicka. W juniorkach tuż za podium znalazła się Małgorzata Dąbrowska uzyskując 5 czas dnia. Wiktoria Zborowska była 14, Marianna Kolinko 17, a 18 Laura Wójcik. W elicie kobiet Dorota Przęzak zajęła 6 miejsce.

2️⃣Następnego dnia zawodnicy musieli zmierzyć się z wyścigiem ze startu wspólnego. Pogoda nie była łaskawa dla startujących kolarzy, ponieważ wszystkie wyścigi przebiegały w strugach deszczu.

Jako pierwsze na trasę ruszyły młodziczki, które miały do pokonania jedno okrążenie. 20 była Zuzanna Dąbrowska, a 24 Dagmara Juraszek. W młodzikach 32 przyjechał Kacper Łapiński, 34 Filip Dąbrowski, 37 Maciej Rostkowski.

Ostatnim startem był wyścig pań. Po licznych akcjach, który towarzyszył zmaganiom ostatecznie Dorota Przęzak przyjechała na 8 pozycji. W gronie juniorek na 4 pozycji finiszowała Małgorzata Dąbrowska.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za okazana pomoc: Atom Deweloper, Boxmet, Boxmet Medical, Boxmet Trade, Dzierżoniów - nastraja pozytywnie, Gminie Dzierżoniów, Kacpersky, Opony Czarneccy, Centrum TMT oraz Aklima Serwis.

Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Dzierżoniowa.