MKS 9: Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików 12-13 lat

środa, 1.12.2021 07:55 1069 0

W dniach 26-27.11.2021 roku w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików 12-13 lat w pływaniu na 25m basenie. W zawodach uczestniczyło 205 zawodników z 24 klubów. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.

Kategoria wiekowa 13 lat:

Gaja Kopera na dystansach 100m stylem klasycznym (1:27,18), 100m stylem grzbietowym (1:19,06) oraz 50m stylem dowolnym (30,96) zajęła kolejno siódme, ósme i dwunaste miejsce.

Mateusz Pietrewicz na dystansach 100m stylem grzbietowym (1:14,26) i 50m stylem dowolnym (28,69) zajął kolejno ósme i dziesiąte miejsce.

Wiktoria Raszewska na dystansach 100m stylem klasycznym (1:31,51) oraz 100m (1:12,21) i 50m stylem dowolnym (32,42) zajęła kolejno dwunaste, szesnaste i dwudzieste miejsce.

Patryk Falkowski startował na dystansie 50m stylem dowolnym, uzyskując czas 32,60, a rywalizację na dystansie 100m stylem dowolnym zakończył z czasem 1:16,66.

Pola Kasprowicz startowała na dystansie 50m stylem dowolnym, uzyskując czas 39,13, a rywalizację na dystansie 100m stylem dowolnym zakończyła z czasem 1:30,01.

Hubert Falkowski startował na dystansie 50m stylem dowolnym, uzyskując czas 35,08, a rywalizację na dystansie 100m stylem dowolnym zakończył z czasem 1:24,01.

Igor Kubas startował na dystansie 50m stylem dowolnym, uzyskując czas 38,59.

Hubert Banasiak rywalizację na dystansie 50m stylem dowolnym zakończył z czasem 37,66.

Sztafeta mix w kategorii 13 lat na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie Patryk Falkowski, Wiktoria Raszewska, Gaja Kopera i Mateusz Pietrewicz, z czasem 2:07,04, zdobyła złoty medal.

Sztafeta mix w kategorii 13 lat na dystansie 4x50m stylem zmiennym w składzie Mateusz Pietrewicz,  Wiktoria Raszewska, Gaja Kopera i Patryk Falkowski, z czasem 2:23,93, zajęła pierwsze miejsce.

Gaja Kopera oraz Mateusz Pietrewicz, dzięki uzyskanym podczas zawodów wynikom, zakwalifikowali się do Kadry Wojewódzkiej Młodzików na rok 2022.

Udział zawodników Klubu w zawodach Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików 12-13 lat został współfinansowany przez Gminę Miejską Dzierżoniów.