komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

niedziela, 27 września 2020

Wincentego, Mirabeli

Namalują swój świat

środa, 15.7.2020 07:49 , komentarze: 0 , odsłony: 191
kategorie artykułu:

Aż 300 zestawów malarskich trafi w połowie lipca do dzieci objętych onkologicznym leczeniem szpitalnym i poza szpitalnym w całym kraju. Akcja realizowana jest w ramach warsztatów „Słoneczna Galeria”, które organizowane są przez Fundację Urtica Dzieciom. Tym razem – w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2– odbywają się one także online https://bit.ly/2YELxz0.

Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia prowadzenie warsztatów na dziecięcych oddziałach onkologicznych i hematologicznych, w znanej od 10 lat formule. Podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom – ze względu na osłabienie po chemioterapii oraz obniżenie odporności – zmuszeni są do całkowitej izolacji społecznej. Dla nich nie istnieje pojęcie „znoszenia restrykcji” czy „powrót do normalności”, na który wszyscy tak bardzo czekamy. W szpitalach, gdzie przebywają osoby walczące z nowotworami, sytuacja wciąż wymaga szczególnych zasad bezpieczeństwa, więc ich aktywności – na co dzień mocno ograniczone –w tej chwili praktycznie zanikły.

– Ważne jest dla nas, aby dzieci, bez względu na sytuację, z którą musimy się mierzyć, miały możliwość udziału w warsztatach niosących tak ogromną moc terapeutyczną – mówi Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom. – Arteterapia pozwala najmłodszym uwolnić emocje, wyrazić wewnętrzny świat i pokazać to, co dla nich naprawdę istotne – dodaje.

Dzieci objęte leczeniem onkologicznym otrzymają pakiet, w którym znajdują się materiały plastyczne, m.in. bloki, kredki, mazaki, farby i pędzle. Będą mogły także wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach online z artystą-plastykiem, który w razie potrzeby pomoże, podpowie, a na pewno zainspiruje do stworzenia prawdziwych dzieł.

Prace stworzone przez małych artystów trafią na doroczną aukcję Fundacji Urtica Dzieciom, a cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz 18.oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce.

Aby otrzymać pakiet, należy skontaktować się z organizatorami:
[email protected].

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 23 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel ponad 3 miliony złotych. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 godz temu
piątek, 25.9.2020 21:01
piątek, 25.9.2020 12:30
52
piątek, 25.9.2020 12:00
1
piątek, 25.9.2020 10:10
piątek, 25.9.2020 09:25
czwartek, 24.9.2020 17:15
czwartek, 24.9.2020 17:04
czwartek, 24.9.2020 08:45
12
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Mati Autogaz
Mati Autogaz