Dziesięć goli Piławianki

piątek, 17.9.2021 13:00 3920 3

Takiego wyniku nie spodziewali się nawet najzagorzalsi kibice „Piławianki”. Pierwsza drużyna klubu z Piławy Górnej wygrała na swoim stadionie 10:1 i prowadzi w tabeli.

„Lechia 2” to całkiem nowa ekipa na piłkarskiej mapie Dolnego Śląska. Powstała z inicjatywy i połączenia sił dwóch zaprzyjaźnionych klubów - „Lechii” Dzierżoniów i „Niemczanki” Niemcza. Sobotni rywale „Piławianki” to zawodnicy aplikujący do gry w pierwszym zespole, a także piłkarze na futbolowej „emeryturze”.

Mecz 11 września jednak nie zapowiadał się pomyślnie dla drużyny z Piławy Górnej. Już w 10 minucie po bramce Jakuba Kaczmarka „Piławianka” przegrywała 0:1. Gospodarze nie załamali się i już w 23 minucie odrobili straty. Pierwszego gola dla piławian strzelił kapitan Łukasz Kucharek. Jak się okazało, tego dnia drużynę „Lechii 2” stać było tylko na jedną bramkę, natomiast piłkarze z Piławy Górnej właśnie rozpoczynali strzelecka kanonadę.

„Piławianka” pod wodzą trenera Tomasza Idziaka ostatecznie pokonała „Lechię 2” 10:1, w co trudno było uwierzyć tak samo zawodnikom, jak i kibicom licznie przybyłym na stadion miejski.

W sobotnim meczu Piławę Górną reprezentowali: Michał Łuczak, Adrian Słabosz, Łukasz Sienicki, Adrian Sobieszek, Jakub Rosiak, Damian Kucharski, Łukasz Kucharek, Kornel Busch, Karol Bohajczuk, Tomasz Piątkowski, Michał Sienicki i zawodnicy rezerwy: Łukasz Burszowski, Andrzej Więch, Marcin Młot, Paweł Soboniak, Kacper Tubicz i Maksym Tatuśko. Gratulacje!