Owls z awansem do finałów

poniedziałek, 27.9.2021 14:00 1863 1

W niedzielę 26 września na Stadoionie w Bielawie lokalne Sowy zmierzyły się w ramach 4 kolejki sezonu zasadniczego z drużyną przyjezdnych - Towers Opole.

Tłumnie zgromadzona tego dnia publiczność miała okazję oglądać zacięty i emocjonujący mecz, którego stawką było dla Owls 1 miejsce w grupie.

Pierwsze punkty na Tabeli zapisali goście z Opola, a Sowy jeszcze przed końcem pierwszej połowy odrobiły stratę (przyłożenie po podaniu Piotr Kupiec) i na przerwę meczową futboliści schodzili do szatni z wynikiem 6 do 6.

Drugą połowę Sowy rozpoczęły udaną serią akcji i zdobyciem przyłożenia (akcja biegowa - Dawid Brzozowski), na które odpowiedzieć już nie potrafili przeciwnicy. W 4 kwarcie po głębokim podaniu od rozgrywającego piłkę złapał i popędził z nią w pole punktowe zostawiając za plecami przeciwników - Szymon Stawski [Owls 22-6 Opole]. Goście nie mieli jednak zamiaru składać broni i po udanej serii zagrań ofensywy dołożyli na swoje konto przyłożenie i podwyższenie za 2 - doprowadzając do wyniku 22 do 14.

Piłkę na 7 minut przed końcem meczu otrzymała jeszcze formacja ofensywny Bielawy. Po kilku fizycznych biegach na wolne pole uwalnia się biegacz D. Brzozowski i zostawia za swoimi plecami przeciwników - dokładając punkty na tablicę wyników. Mecz kończy się zwycięstwem Owls wynikiem 30 do 14.

"Opole to bardzo mocna drużyna, która 2 lata temu walczyła w szeregach 1 ligi dochodząc aż do półfinału. Doskonale wiemy, że potrafią grać w futbol. Mecz z nami był dla nich ostatnią szansą na awans do finałów, co było widać na boisku. Zawodnicy byli bardzo zmotywowani i przygotowani taktycznie. Naszym celem była wygrana, bez niepotrzebnych urazów przed fazą finałową i ten cel udało się zrealizować. Teraz czekają nas playoffy, wygrany przechodzi dalej, a przegrany odpada. Musimy być bardzo skupieni i grać na szczycie naszych możliwości. " - komentuje Paweł Sołysiak, trener Bielawa Owls.

Sowy kończą fazę grupową na 1 miejscu z 4 wygranymi spotkaniami. W ćwierćfinale przyjdzie się im najprawdopodobniej zmierzyć z drużyną z Krakowa, która zajmuje drugie miejsce w swojej grupie. Ćwierćfinał odbędzie się u drużyny z 1 miejsca czyli Owls już w weekend 16-17 października. Dokładna data zostanie ustalona w najbliższych dniach,