Ogólnopolska akcja edukacyjna Naczelnej Rady Adwokackiej i Komisji Edukacji Prawnej NRA

niedziela, 18.9.2022 20:34 332 1

Średnio co sekundę ktoś, często nieświadomie, dokonuje jakiejś czynności prawnej przez Internet.  Zakupy online, koncerty, filmy i gry: coraz więcej aktywności przenosi się do świata wirtualnego, gdzie - szczególnie na młodych - czeka wiele zagrożeń prawnych.  Adwokaci wychodzą z inicjatywą, by pokazać młodzieży, jak uniknąć zagrożeń.  Od 19 do 30 września w niemal 100 szkołach będą „rozjaśniać prawo”.

Akcja edukacyjna „Adwokaci rozjaśniają prawo” rozpocznie się 19 września. W niemal 100 placówkach szkolnych, które zgłosiły się do programu, adwokaci i aplikanci adwokaccy będą prowadzić zajęcia dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej, II klas liceów oraz dla podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

W akcji wezmą udział adwokaci i aplikanci z 24 izb adwokackich z całego kraju.  Z zajęć o bezpiecznym korzystaniu z zakupów online, poszanowaniu i ochronie praw autorskich i dóbr osobistych w  internecie skorzysta kilkanaście tysięcy uczniów. Akcja zakończy się 30 września 2022 r.
Do akcji włączyła się także Izba Adwokacka w Wałbrzychu. Koordynatorem akcji w izbie wałbrzyskiej jest adwokat Alicja Dydo-Warchoł, mail: alicja.dydo@adwokatura.pl,  tel. 602 754 894.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

autor poniedziałek, 19.09.2022 00:11
Ro dobre ale ważniejsze jest nauczanie młodzieży szkół średnich podstaw...