Pięć Rekordów Polski na „XVI Mistrzostwach Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters”

poniedziałek, 29.4.2019 20:00 3481 3

Po raz kolejny w Bielawie tj. 27-28.04.2019r., odbyły się „ XVI Mistrzostwa Dolnego Śląska  w Pływaniu w Kategorii Masters”. Zawody otworzyli: Dyrektor OSiR - Marcin Samul oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Leszek Staszewski, życząc wszystkim startującym, jak najlepszych wyników, niezapomnianych wrażeń, a także dobrej zabawy.

Po oficjalnym otwarciu zawodów pod opieką Beaty Sochy odbył się pokaz pływania synchronicznego przez klub LUKS Aquarius Bielawa. Dziewczyny dały świetny pokaz, który oczywiście był na wysokim poziomie i został przyjęty przez zawodników gorącymi brawami. Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęły się mistrzostwa. W zawodach wystartowało rekordowo ponad 200 zawodników z 51 klubów, którzy rywalizowali w 26 konkurencjach w poszczególnych kategoriach wiekowych na dystansach 50m, 100m i 200m.
Puchar Burmistrza dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika Dolnego Śląska zdobyli: Zuzanna Pisarska reprezentująca MKS 9 Dzierżoniów oraz Dariusz Wolny z klubu Swim Club Masters Ślęża. W czasie zawodów zostały ustanowione nowe rekordy Polski.

Rekordy Polski w Poszczególnej Kategorii Wiekowej:

• 100 m w stylu grzbietowym: 1: 43: 67 - Jacek Lesiński TS Olimpia Poznań
  • 200 m w stylu grzbietowym: 3: 47: 82 - Jacek Lesiński TS Olimpia Poznań
  • 50 m w stylu grzbietowym: 31: 67 - Zuzanna Pisarska MKS „9” Dzierżoniów
  • 50 m w stylu dowolnym: 27: 33 - Zuzanna Pisarska MKS „9” Dzierżoniów
  • 100 m w stylu motylkowym: 1: 33: 22 - Ewa Szała Steef

I miejsce w sztafecie 4 x 50m stylem dowolnym mix wywalczyli zawodnicy z Swim Masters Club Ślęża 3 z czasem 1: 52: 41, drugie miejsce zajął klub Korona Kraków Masters z czasem 2: 02: 14 oraz trzecie miejsce zajął klub Masters Wrocław - czas 2: 07: 06.

W sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym I miejsce zdobyli zawodnicy z Swim Club Masters Ślęża 1 z czasem 2: 11: 29, drugie miejsce Swim Club Masters Ślęża 2 z czasem 2: 22: 02, a trzecie miejsce Klub Sportowy Warta Poznań - czas 2: 33: 94.

Najstarszą zawodniczką była Renata Bastek z klubu Weteran Zabrze, a najstarszym zawodnikiem był Aleksander Szablewski. Zawodnicy zajmujący miejsca I - III otrzymali medale oraz dyplomy, a zwycięzcy sztafet za miejsca I - III puchary. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zwycięstw i pobitych rekordów życiowych oraz dziękujemy za dostarczone emocje sportowe. Do zobaczenia za rok. Organizator zawodów: