Piława Górna: świetny start

wtorek, 3.12.2019 05:00 3277 1

Dwa turnieje taekwon-do i dwa komplety medali. Piławianin Bartek Rusiecki mocnym akcentem rozpoczął sezon. Ciekawe, czym zaskoczy pod koniec, skoro już na wstępie dwukrotnie zdobywa złoto za techniki specjalne…

Najpierw Międzynarodowy Turniej Polish Open Cup Taekwon-do ITF PUT. W Opolu od 16 do 17 listopada walczyli reprezentanci pięciu krajów: Polski, Mołdawii, Białorusi, Litwy i Czech. W dwudniowych potyczkach brało udział aż 650 zawodników.

Bartłomiej Rusiecki zajął pierwsze miejsce w technikach specjalnych. W kategorii układy formalne dla zawodników posiadających czarny pas uległ nieznacznie reprezentantom Mołdawii i znalazł się na trzecim miejscu. Do kolekcji brakowało mu już tylko miejsca na podium za walki semi-contact. Z tym też poradził sobie nieźle i zdobył brąz.

Podobny sukces odniósł tydzień później. Podczas otwartego Pucharu Polski PZT 23 listopada w Drezdenku Bartek wygrał komplet medali: złoty za techniki specjalne, srebrny za układy formalne i brązowy za walki light-contact.

- To bardzo dobry początek sezonu - komentuje trener piławskiej sekcji Sportowego Klubu Taekwon-do Tiger Mariusz Rusiecki. Rzeczywiście, dwa turnieje i dwa złote medale nieźle rokują na przyszłość. Ciekawe, jak zakończy się sezon zainaugurowany w tak obiecującym stylu. Brawo Bartek! Gratulujemy i życzymy powodzenia.