Piława Górna: wicemistrz Polski

wtorek, 8.11.2022 06:45 1353 5

6 listopada zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Na podium w Mielcu stanął Dawid Skalny. Zawodnik Klubu Boks Ciszewski Piława Górna zdobył srebro.

Trzydziesta edycja imprezy rozpoczęła się 2 listopada i przyciągnęła kilkaset osób z całego kraju. Areną mistrzostw była hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu.

Dawid wszedł do finału zawodów w pięknym stylu. Już dwa dni temu zagwarantował sobie brąz w półfinale, ale w niedzielnym pojedynku ostatecznie wywalczył srebrny medal i wicemistrzostwo Polski.

Walczył w kategorii do 75 kg. Uległ dopiero bokserowi z klubu Gosiewski Wrocław. Warto podkreślić rangę zawodów. Wiele klubów traktuje Młodzieżowe Mistrzostwa Polski jak casting do kadry seniorów.