Piławscy dzielnicowi prowadzą działania w ramach „Akcji ZIMA 2022/23”

wtorek, 22.11.2022 14:15 502 0

Znaczny spadek temperatur jest szczególnie niebezpieczny dla osób, które nie mają miejsca zamieszkania. Dzielnicowi z Piławy Górnej wraz z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoznają miejsca przebywania osób bezdomnych.

W ramach akcji "Zima 2022/2023" funkcjonariusze, a w szczególności dzielnicowi  wraz z pracownikami OPS na bieżąco będą kontrolować miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracać będą również uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu funkcjonariusze ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schroniska dla bezdomnych lub do miejsc gdzie otrzymają niezbędną pomoc.

Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie policji oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Nie bądźmy nieczuli również na osoby nietrzeźwe, które przebywają na mrozie. Wspólnie możemy im pomóc.

nadkom. Marcin Ząbek
   KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)