Podsumowanie unihokejowych zmagań

środa, 6.11.2019 16:17 1238 1

"Igrzyska Dolnego Śląska w unihokeju uważam za zamknięte". Takie słowa można było usłyszeć 31 października w hali OSiR-u w Dzierżoniowie po wręczeniu medali zwycięskim drużynom po ostatnim finale wojewódzkim w unihokeju.

Od 15 października powiat dzierżoniowski gościł najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników Dolnego Śląska w ramach współzawodnictwa sportowego szkół, koordynowanego przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.

Dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI rozpoczęli sportową rywalizację w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. Tam wielki sukces odniosły uczennice ze szkoły w Piławie Dolnej, które zajęły pierwsze miejsce i tym samym zdobyły tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska 2019 r. Mistrzem województwa wśród chłopców została szkoła z Budziszowa Wielkiego. Reprezentujący nasz powiat chłopcy ze szkoły w Piławie Dolnej zajęli miejsce piąte.

Klasy starsze w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej swoje mistrzostwa rozegrały w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Nasz powiat reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej. Szkoła z Ostroszowic zdobyła szóste miejsce w kategorii dziewcząt, a szkoła w Piławie Dolnej zdobyła piąte miejsce zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Mistrzem Dolnego Śląska w tej kategorii wśród dziewcząt została drużyna z Łoziny, wśród chłopców drużyna z Imbramowic.

W rywalizacji sportowej udział wzięło ponad 300 uczniów z 30 szkół naszego województwa walcząc o prawo reprezentowania Dolnego Śląska na mistrzostwach Polski. Zwycięskie drużyny szkolne reprezentować będą nasze województwo na mistrzostwach Polski, które odbędą się w Elblągu na przełomie maja i czerwca 2020 roku.

Gorące podziękowania kierujemy do Burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego, dyrektora OSiR-u w Dzierżoniowie Roberta Gulki oraz pracowników ośrodka za pomoc w organizacji zawodów, a Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu oraz dyrektor ZS-P w Piławie Dolnej Sylwii Tobole dziękujemy za objęcie mecenatem współzawodnictwa sportowego szkół Dolnego Śląska w unihokeju. Dziękujemy również Wicestaroście Powiatu Dzierżoniowskiego Andrzejowi Bolisędze za wspieranie działań w upowszechnianiu tej dyscypliny.