Podwójne zwycięstwo reprezentacji Polski w Dzierżoniowie [ZOBACZ WIDEO]

czwartek, 31.10.2019 08:00 4256 1

Od 21 października na tygodniowym zgrupowaniu w Dzierżoniowie przebywała reprezentacja Polski w piłce ręcznej juniorów. Młodzi zawodnicy trenowali na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Warto wspomnieć, że trenerem reprezentacji Polski juniorów jest Bartłomiej Jaszka były reprezentant Polski w piłce ręcznej, brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 roku, wieloletni zawodnik niemieckiej Bundesligi – przez wielu uważanej za najlepszą na świecie. Zwieńczeniem zgrupowania kadry były dwa mecze towarzyskie rozegrane z rówieśnikami ze Słowacji.

W pierwszym z dwóch meczów towarzyskich w Dzierżoniowie reprezentacja Polski juniorów zwyciężyła Słowację 39:31 (18:18).

Przed przerwą spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Nieco lepiej rozpoczęli je podopieczni Bartłomieja Jaszki (4:2), ale po chwili to przyjezdni wyszli na dwubramkowe prowadzenie (6:8). Od tego momentu gra jeszcze bardziej się wyrównała, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Po trzydziestu minutach było 18:18.

Druga połowa również rozpoczęła się od wymiany ciosów, ale od czterdziestej minuty coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga Biało-Czerwonych, którzy wypracowali trzy trafienia przewagi (27:24). W końcowym kwadransie drużyna gości wyraźnie opadła z sił, co bezwzględnie wykorzystali Polacy i ostatecznie pewnie zwyciężyli 39:31.

Na wyróżnienie zasłużyli Mikołaj Czapliński, Szymon Działakiewicz i Michał Olejniczak – autorzy odpowiednio 11, 8 i 6 bramek dla polskiego zespołu. Pierwszy z wymienionych uznany został za najlepszego zawodnika meczu w polskiej drużynie.

Przebieg niedzielnego spotkania był bliźniaczo podobny do pierwszego starcia obu drużyn, które miało miejsce w sobotę. Pierwsza odsłona miała niezwykle wyrównany przebieg. Bliżsi przełamania oporu rywali byli Słowacy, którzy w 17. minucie wypracowali trzy bramki przewagi (9:12).

Na szczęście Biało-Czerwoni szybko odrobili straty, a co więcej potrafili wyjść na prowadzenie – w ostatniej akcji przed przerwą trafienie Mikołaja Borowczyka przyniosło rezultat 16:15.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando Polaków. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem przewaga naszego zespołu wzrosła do pięciu goli (27:22). W końcowych minutach gra się wyrównała, a ostatnią bramkę meczu (33:27) zdobył najskuteczniejszy w polskich szeregach Jakub Szyszko (7 trafień).

Najlepszym zawodnikiem wśród Biało-Czerwonych wybrany został Paweł Paterek, autor czterech bramek.