Policjantka spotkała się z maluchami z dzierżoniowskiego Przedszkola Sióstr Salezjanek

czwartek, 8.12.2022 02:30 730 1

Funkcjonariuszka odwiedziła dzieci z przedszkola znajdującego się na ulicy spacerowej w Dzierżoniowie. Maluchy wysłuchały cennych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań i unikania zagrożeń.

W ramach działań profilaktycznych policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie spotkała się z przedszkolakami. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz o właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwróciła na zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w okresie jesiennym i nadchodzącym zimowym, kiedy temperatury są niższe i szybciej robi się ciemno. Podczas rozmów zostały przypomniane także telefony alarmowe oraz schemat prawidłowej reakcji
w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Nie zabrakło także cennych informacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Profilaktyczna pogadanka miała na celu propagowanie odpowiednich zachowań podczas trwającego okresu jesienno-zimowego i oswojenie najmłodszych z osobami w mundurach.

nadkom. Marcin Ząbek
   KPP Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

niedziela, 11.12.2022 17:37
Przepytać dzieci czy do pedofili nie dochodzi?