komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 21 kwietnia 2021

Anzelma, Bartosza

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

czwartek, 25.2.2021 16:08 , komentarze: 0 , odsłony: 519
kategorie artykułu:

25 lutego odbyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ze względu na służbowe obowiązki w posiedzeniu nie mogli uczestniczyć członkowie zarządu powiatu, dlatego też spotkaniu przewodniczyła dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Pani Grażyna Wójcik.

Podczas wideokonferencji przypomniano o wprowadzeniu od najbliższej soboty obowiązku zasłaniania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczek. Od 27 lutego maseczki nie będą mogły być zastępowane m.in. chustami, tzw kominami czy przyłbicami. Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich przedstawił również mapę ościennych powiatów (dane z godziny 10:30 ze strony rządowej), która ukazuje sytuację związaną z przyrostem zakażeń COVID-19 w naszym regionie. Widać na niej, że liczba zakażeń rośnie dynamicznie i w najbliższym czasie należy się spodziewać pogorszenia sytuacji.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie poinformowała między innymi o aktualnych statystykach związanych z COVID-19 w naszym powiecie. Na dzień 25 lutego (godzina 12:30) Sanepid odnotował 44 nowe przypadki zakażeń koronawirusem oraz 5 wyzdrowień. Nie odnotowano natomiast zgonów z powodu COVID-19. Od początku pandemii potwierdzonych przypadków zachorowań było 3340, zgonów 102, a wyzdrowień 3078.

Ze względu na obowiązki służbowe w wideokonferencji nie mógł uczestniczyć prezes Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Osoby zainteresowane informacją na temat działalności placówki w dobie koronawirusa, zachęcamy do przeczytania artykułu z wtorkowej sesji Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, podczas której szeroko omawiano tę kwestię.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie wynika, że funkcjonariusze na bieżąco prowadzą kontrolę stosowania się mieszkańców do wprowadzonych restrykcji sanitarnych. Policjanci zwracają uwagę, że w ostatnim czasie mieszkańcy powiatu coraz częściej odstępują od obowiązku zasłaniania ust i nosa. Zaapelowano więc o stosowanie maseczek, a także o zachowywanie dystansu społecznego.

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbędzie się 4 marca.
Organizatorem spotkania był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.4.2021 12:45
6
poniedziałek, 19.4.2021 09:45
1
niedziela, 18.4.2021 15:03
3
piątek, 16.4.2021 14:38
2
piątek, 16.4.2021 11:45
4
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mobilna Myjnia Parowa
Mobilna Myjnia Parowa
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS