komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 21 kwietnia 2021

Anzelma, Bartosza

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

piątek, 2.4.2021 10:05 , komentarze: 1 , odsłony: 480
kategorie artykułu:

1 kwietnia odbyło się spotkanie w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzenie przeprowadzone w formie wideokonferencji poprowadził starosta Grzegorz Kosowski.

Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie gmin oraz przedstawiciele: Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, jednostek Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego, a także jednostek organizacyjnych powiatu.

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie, na 1 kwietnia (godz. 12:30) odnotowano 147 osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem COVID-19. Odnotowano również 1 zgon z powodu koronawirusa. Łącznie do tej pory zarejestrowano w powiecie dzierżoniowskim 4786 przypadków COVID-19, 133 zgony i 4015 ozdrowieńców.

Prezes Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie poinformował o tym, że placówka posiada 57 pacjentów z COVID-19 na dostępne 54 łóżka. Dodatkowo w szpitalu zajęte są 4 łóżka buforowe. W najbliższych dniach szpital spodziewa się decyzji Wojewody Dolnośląskiego o zwiększeniu łóżek przeznaczonych dla pacjentów ze stwierdzonym COVID-19. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 6 kwietnia ruszają w placówce szczepienia populacyjne.

Na terenie powiatu rozpoczęto także szczepienia policjantów i funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Należy dodać, że Straż Pożarna pracuje obecnie w systemie czterozmianowym. Strażacy wspierają bowiem system Państwowego Ratownictwa Medycznego w zakresie udzielania niezbędnej pomocy medycznej w sytuacji braku dostępnej karetki.

Z informacji przekazanych przez przedstawiciela przychodni POZ wynika, że przychodnie zdrowia otrzymały informacje o możliwości zwiększenia ilości zamawianych szczepionek. Niemniej w chwili obecnej rządowy system nie umożliwia realizacji zwiększonych zamówień, dlatego też szczepienia nadal odbywają się w dotychczasowych ilościach.

Warto dodać, że miasto Dzierżoniów będzie organizowało punkt zbiorowych szczepień. Informacje w tej sprawie zostaną podane w późniejszym terminie.

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.4.2021 12:45
6
poniedziałek, 19.4.2021 09:45
1
niedziela, 18.4.2021 15:03
3
piątek, 16.4.2021 14:38
2
piątek, 16.4.2021 11:45
4
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mobilna Myjnia Parowa
Mobilna Myjnia Parowa
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ