PRACA - specjalista ds. BHP

wtorek, 13.8.2019 15:03 3534

Cooper Standard jest wiodącym, globalnym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań, z siedzibą główną w Novi, MI, USA. Cooper Standard zatrudnia ponad 30.000 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w 20 krajach. Polskie fabryki zlokalizowane są w Dzierżoniowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim. Naszymi klientami są światowi producenci pojazdów, m. in. BMW, Daimler, Fiat, Ford, Land Rover, Opel, Volvo czy VW. Cooper Standard oferuje wiele możliwości rozwoju, zarówno na starcie jak i w trakcie kariery zawodowej. Obecny i przyszły sukces naszej firmy to suma sukcesów naszych Pracowników.

Obecnie poszukujemy osoby, która wsparłaby nasz Zespół na stanowisku:

Specjalista ds. BHP
Miejsce pracy: Dzierżoniów (BHP/DZ/19)

Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna odznaczać się aktywnością i energią w działaniu, a do jej obowiązków będzie należało promowanie aspektów związanych z BHP w zakładzie produkcyjnym.

Główne zadania:

  • budowanie i ciągłe doskonalenie kultury bezpieczeństwa,
  • rozwiązywanie bieżących problemów technicznych i organizacyjnych związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem oraz higieną pracy,
  • przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania zasad BHP i ppoż.,
  • współuczestniczenie w ustalaniu przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz zdarzeń potencjalnie wypadkowych na terenie zakładu,
  • współpraca z pozostałymi działami w celu ciągłego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa,
  • udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego,
  • prowadzenie szkoleń w obszarze BHP,
  • przygotowywanie i analiza raportów, statystyk, zestawień z zakresu BHP,
  • wsparcie działu BHP w gospodarowaniu odzieżą roboczą i środkami ochrony indywidualnej w ramach magazynu wewnętrznego.

Wymagania:

  • wyższe wykształcenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy lub studia podyplomowe w tym samym zakresie (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy) lub wykształcenie kierunkowe – średnie (technik bhp),
  • znajomość przepisów BHP, ppoż. i umiejętność zastosowania ich w praktyce,
  • mile widziana znajomość języka angielskiego,
  • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej.

Ponadto od kandydatów oczekujemy:

  • zdolności organizacyjnych, umiejętności pracy w zespole, umiejętności pracy pod presją czasu, samodzielności, wysokiej komunikatywności.

Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
    • możliwość realizacji własnych pomysłów mających wpływ na poprawę funkcjonowania naszej organizacji,
    • szkolenia i rozwój umiejętności zawodowych,
    • bogaty pakiet świadczeń (między innymi opieka medyczna dla Ciebie i Twoich bliskich, wczasy pod gruszą).

Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV na adres e-mail (prosimy o podanie w temacie nr ref.): rekrutacja.dzierzoniow@cooperstandard.com

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się i umieszczenie w dokumencie aplikacyjnym treści poniższych klauzul:

    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy i innych zebranych w trakcie procesu rekrutacji przez Cooper Standard Polska  Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej w celu realizacji aktualnego procesu rekrutacji.
    • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy i innych zebranych w trakcie procesu rekrutacji przez Cooper Standard Polska  Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych na podobne stanowiska.
    • Wyrażam zgodę na udostępnienie przez Cooper Standard Polska  Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy i innych zebranych w trakcie procesu rekrutacji wybranym spółkom z Grupy Cooper Standard (w szczególności CSF Poland sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie oraz „Cooper-Standard Automotive Piotrków” z siedzibą w Warszawie) i ich przetwarzanie przez te spółki, w celu realizacji procesów rekrutacji w tych spółkach w analogicznym zakresie jak objęte zgodami wyrażonymi powyżej dla Cooper Standard Polska  Sp. z o.o.
    • Wiem, że mogę wycofać zgodę w dowolnym momencie, co nie wpłynie na zgodność z prawem.