komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Przekopano wał przeciwpowodziowy, aby spuścić wodę z pól w Mościsku [WIDEO, FOTO]

piątek, 16.10.2020 12:52 , komentarze: 11 , odsłony: 10079
kategorie artykułu:

Skutki powodzi, która nawiedziła powiat dzierżoniowski 14 października nadal są odczuwalne. Strażacy pracują przy ich usuwaniu i odwadnianiu zalanych terenów. 16 października podjęli pracę przy przekopywaniu wału i spuszczaniu wody z pola do rzeki, której poziom znacznie się już obniżył.

- Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP Dzierżoniów otrzymał informację od zastępcy komendanta powiatowego, który przeprowadzał objazd operacyjny pod względem rozpoznania hydrologicznego na terenie powiatu dzierżoniowskiego, dotyczący utrzymywania się wysokiego poziomu wód o konieczności przeprowadzenia akcji. Po konsultacji z wójtem zadysponował do Mościska na ul. Dzierżoniowską zastęp PSP Dzierżoniów i zastęp OSP Mościsko w celu dokonania przekopu przez wał, aby woda, która napłynęła na pobliskie pola wpuścić bezpośrednio do koryta przepływającej obok rzeki. Po przyjeździe na miejsce i zapoznaniu się z sytuacją ustalone wcześniej czynności zostały wykonane - mówi Leszek Paziński, oficer prasowy PSP Dzierżoniów. - W miejscu prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo, gdyż zastępy PSP Dzierżoniów i OSP Mościsko musiały swoje sprzęty ustawić bezpośrednio na drodze. Działania prowadzone były bardzo sprawnie - dodaje.

- Jesteśmy w tym miejscu po raz kolejny. Brak infrastruktury na wałach, które są w zarządzie Wód Polskich doprowadza do tego, że już nie pierwszy raz okoliczni mieszkańcy w wyniku cofających się wód znajdują się pod wodą. Wystosowaliśmy wniosek do służb wojewody o to, żeby dokonać przekopu wału, aby jak najszybciej ta woda zeszła, gdyż jej ilość jest ogromna - mówi wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. - Kiedy mieliśmy wstępną akceptację dyrektora Wód Polskich o przekopaniu w tym miejscu wału strażacy przystąpili do tego bardzo profesjonalnie. Byli w pełni zabezpieczeni. Decyzję o przekopie nie było łatwo uzyskać. Wniosek skierowaliśmy jako Gminna Komisja Zarządzania Kryzysowego. Wstępną decyzję otrzymaliśmy telefonicznie, teraz musimy dopiąć sprawę formalnie, bo nie jest to nasz majątek. Kilka lat temu sami podjęliśmy taką decyzję i zostaliśmy obciążeni finansowo, a nie jest to nasza fanaberia, lecz konieczność. Wystarczy tylko teraz spojrzeć, jak ta woda wraca. Jest półtora metra wyżej niż w rzece - podsumowuje.

 

Wasze komentarze

Należalo poczekać kilka godzi to by się samo przelało ibez...
wczoraj, 10 godz temu autor: Lechia Nerka
Wyczyśćcie wreszcie te rowy, bo następne opady i znów was
sobota, 17.10.2020 20:28 autor: Andrzej
Wielka woda ruszyła rock and roll nadszedł czas
sobota, 17.10.2020 17:49 autor:
wow
piątek, 16.10.2020 14:54 autor:
można ryż sadzić teraz
piątek, 16.10.2020 13:16 autor:
wczoraj, 11 godz temu
13
niedziela, 18.10.2020 00:00
wczoraj, 16 godz temu
11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE