komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 21 stycznia 2020

Agnieszki, Jarosława

Rusza nowa edycja Akademii Uwielbiam – na uczniów czeka konkurs z nagrodami

wtorek, 10.12.2019 10:35 , komentarze: 0 , odsłony: 158
kategorie artykułu:

Wystartowała kolejna edycja Akademii Uwielbiam – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który promuje zdrowy styl życia wśród uczniów. Nauczyciele, którzy zgłoszą swoje klasy do programu, otrzymają bezpłatne materiały do przeprowadzenia inspirujących lekcji łączących naukę z zabawą. Akademii towarzyszy też konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody dla uczniów, szkół i nauczycieli. Zapisy na stronie www.akademiauwielbiam.pl

Jakie produkty powinny codziennie trafiać na nasze talerze? Jak prawidłowo komponować posiłki? Dlaczego ruch jest ważny? Jak postępować, żeby nie marnować żywności? Jak spędzić dobrze czas przy gotowaniu posiłków? To tylko część pytań, na które wspólnie odpowiedzą sobie uczestnicy Akademii Uwielbiam, czyli uczniowie klas VI-VIII szkoły podstawowej. Przez wszystkie zagadnienia przeprowadzi uczniów Filip – animowany bohater Akademii Uwielbiam, który o zdrowym stylu życia wie bardzo dużo! Z jego pomocą dzieci poznają m.in. najważniejsze zasady komponowania wartościowych posiłków, niemarnowania żywności i aktywnego stylu życia. Dowiedzą się też, jak czerpać radość ze wspólnego gotowania i spożywania posiłków.

Nowa edycja – nowe inspirujące materiały Cała wiedza potrzebna do realizacji programu jest zawarta w komplecie bezpłatnych materiałów, które otrzymują nauczyciele po zgłoszeniu swojej klasy do Akademii Uwielbiam. Na potrzeby tej edycji przygotowane zostały zupełnie nowe, inspirujące scenariusze i kreatywne zadania. Uwzględniają nowoczesne techniki nauczania i są tak skonstruowane, by rozbudzać w dzieciach kreatywność i zachęcać je do wspólnego poszukiwania rozwiązań. Materiały zostały opracowane przez zespół wykwalifikowanych ekspertów – dietetyka oraz metodyków z Fundacji Edukacja na Nowo.

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami Akademia Uwielbiam to również konkurs dla szkół z nagrodami dla uczniów, nauczycieli i całych szkół! Klasy, które chcą wziąć w nim udział, wspólnie przygotowują zbilansowany przepis zgodnie z wiedzą, którą zdobyli w ramach programu. W konkursie oceniane są zdjęcia gotowego dania i sam przepis. Trzy zwycięskie zgłoszenia otrzymają nagrody: warsztaty kulinarne dla klasy, voucher dla nauczyciela prowadzącego o wartości 700 zł i voucher o wartości 1500 zł dla szkoły na dowolny cel. Organizatorzy wręczą również nagrodę specjalną o wartości 5 000 zł szkole, która prześle w konkursie największą liczbę przepisów ze zdjęciem.

Zapisy do programu Akademia Uwielbiam są realizowane za pośrednictwem platformy www.akademiauwielbiam.pl oraz telefonicznie z pomocą konsultantów. Nauczyciele zgłaszają klasę do programu, wypełniając formularz rejestracyjny. Program edukacyjny Akademia Uwielbiam jest realizowany w całej Polsce. Więcej informacji na stronie www.akademiauwielbiam.pl

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
5
dzisiaj, 7 godz temu
poniedziałek, 20.1.2020 17:31
poniedziałek, 20.1.2020 17:28
poniedziałek, 20.1.2020 12:00
1
poniedziałek, 20.1.2020 09:07
piątek, 17.1.2020 14:18
16
piątek, 17.1.2020 12:38
piątek, 17.1.2020 09:56
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ